Kysely omatoimimatkailusta

Hei!

Olen Jyväskylän Ammattikorkeakoulun matkailun koulutusohjelman opiskelija ja teen kyselyä opinnäytetyöhöni liittyen suomalaisten omatoimimatkailusta ja reppureissaamisesta. Kysely on tarkoitettu niille henkilöille, joilla on kokemusta omatoimimatkailusta/reppureissaamisesta tai jotka kokevat jollain tasolla olevansa omatoimimatkailijoita. Kyselyyn vastaaminen vie noin viisi minuuttia.

Kiitos jo etukäteen vastauksistanne ja antoisia reissuja tulevaisuudessa!


Terveisin

mtaoppari


http://www.webropolsurveys.com/S/889FD84A913ED36A.par
8104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos otsikko on Kysely omatoimimatkailusta ja sitten kyselyssä puhutaan vain rinkka selässä reppureissaamisesta, niin pienoinen ristiriita! Sieltä muuten puuttuu kokonaan ikäryhmä 41-50 sieltä taustakyselystä.

Äänestä
  • Juu niinpä, matkalaukun kanssa ei näköjään voi tehdä omatoimimatkailua. Ja mihinkäs majoitus merkitään jos on ollut sukulaisilla yötä. Hermot menee, ja se on paljon se, multa ei yleensä mene ikinä.

    Äänestä

juu, mihis laitetaan ikä kun se on 41.

Äänestä

Ei vi... mitä kysymyksiä. tää kyselijä olettaa että kaikki naiset käyttää aina meikkiä. Idari kyssäreitä.

Ja hänen mukaansa ihminen ei ole voinut tehdä ennemmin sekä reppumatkoja että valmismatkoja. Vaan ihminen on tehnyt vaan jompiakumpia.

Äänestä

Meinasin vastailla mutta onneksi en vielä ehtinyt, kun luin nää muut kommentit niin:
- en mahdu ikäryhmään
- matkustan omatoimisesti myös ystävien luo ja majoitun heidän luonaan
- käytän meikkiä mutta en aina
- en omista rinkkaa ja reppua käytän vain, jos käyn kävellen kaupassa kauempana
- ihminen voi tehdä sekä valmismatkoja että omatoimimatkoja (reput mukana tai ei).

Äänestä

Hei,

Kiitos vastauksista ja kommenteista! Tuo ikäryhmän puuttuminen oli paha aloittelijan moka, pahoittelut siitä. Meikki ja matkalaukkukommenteista sen verran, että kysymys on hieman harhaanjohtavasti muotoiltu ja tarkoituksena oli siis selvittää, että vahvistuvatko tai tulevatko nuo ominaisuudet matkalla esiin tavallista elämään enemmän. Ensimmäistä kertaa tutkimusta tekemässä, joten tästä opitaan sitten seuraavaan kertaan paljon :)

Kiitos vielä kerran kaikille vastaajille ja kommentoijille ja hyviä reissuja!

Äänestä

Kysely on nyt suljettu. Kiitos vastauksistanne!

Äänestä

tässä näkee tuloksen kun amislaiset alkaa häärimään liian vaikeiden asioiden kanssa. koko amk-uudistus on susi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mtaoppari kirjoitti:

Hei!

Olen Jyväskylän Ammattikorkeakoulun matkailun koulutusohjelman opiskelija ja teen kyselyä opinnäytetyöhöni liittyen suomalaisten omatoimimatkailusta ja reppureissaamisesta. Kysely on tarkoitettu niille henkilöille, joilla on kokemusta omatoimimatkailusta/reppureissaamisesta tai jotka kokevat jollain tasolla olevansa omatoimimatkailijoita. Kyselyyn vastaaminen vie noin viisi minuuttia.

Kiitos jo etukäteen vastauksistanne ja antoisia reissuja tulevaisuudessa!


Terveisin

mtaoppari


http://www.webropolsurveys.com/S/889FD84A913ED36A.par

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu