Olin ajatellut kuskata palstalleni multaa nyt syksyllä, mutta sitten kuulin väitteen, että niin ei pitäisi tehdä, koska talven ja kevään sateet huuhtelevat ravinteita pois. Sen taki kuulemma pitäisi multa tuoda vasta keväällä. Onkohan tuolla oikeasti suurempaa merkitystä?
Multaa syksyllä
Multa vai ei?
2
222
Vastaukset
- en usko.....
Voithan laittaa pressun kasan päälle, jos epäilet.
- Överiksi menee
Älkää ottako kaikkea n i i n vakavasti !
Multa maassa yleensäkin on ollut tuhansia vuosia ja luonnonkasvit ja perennat elää ja jakselee hyvin.
Kastelulannoitteet on sitä varten, että voi tehostaa kukintaa ja kasvua.
Ennen kastelulannoitteitakin kaikki kasvoi.
Hevosen/kakalla, kananmunankuorilla ja kahvinporoilla lannoitettiin ennen ja ilman niitäkin luonto olisi elossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843492
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851383- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835