Moi!
Olisin kysellyt onko kenelläkään tietoa/ kokemusta miltä ajalta vauvan ensi kakassa huumeet näkyvät?
Neuvolassa menin kertomaan että melkein 2 vuotta sitten ollut muutama huume kokeilu , jolloin siis itse olin 16 vuotias. ( tämänkin jälkeen tosin ollut mutta niistä en kertonut) Neuvola täti teki lastensuojelu ilmoituksen koska käytöstä on alle 3 vuotta ja nyt juoksen eri psykiatreilla ja huumeseuloissa.
Näissä ei ole mitään näkynyt sillä raskauden aikana en mitään ole käyttänyt ja nyt rv32..
Raskauden huomasin n. Viikolla 5 ja sinä aikana saattanut käyttää extaasia, eli mahtaako näkyä?
Toivoisin asiallisa vastauksia, sillä tiedän etteivät huumet ole hyväkai minulle taikka lapsella ja niiden käytön olen lopettanut eikä raskauden jälkeenkään ole aikomusta aloittaa uudelleen! Joka takia olisikin kamala jos näytteessä jotain näkyisi nuoruuden tyhmyyksien takia joista nyt olen raskauden myötä luopunut ja lapsi tulee minullee aina olemaan tärkein!
Kiitos ja anteeksi kirjoitus virheet sekä huonosti kirjoitettu teksti, musta ei kyllä mitään kirjoittajaa saa tekemälläkään :D
Huumeseula lapsen ensi kakasta
caroline2
3
783
Vastaukset
- ekstasi
Niinkuin itse kirjoitit, seuloissa ei ole näkynyt mitään, ei näin ollen mistään vauvan kakastakaan tule löytymään mitään.
- elämä on
Hienoa että olet järkiintynyt ja lopetit huumeiden käytön raskauden myötä. Toivottavasti elämäsi nyt on kunnossa etkä palaa huumeiden maailmaan. Onnea ja menestystä elämällesi :)
- ole huoletta
mitään tietämättä asiasta, niin jos viikolla 5 viimeeksi käyttänyt, niin ei varmasti näy mitään. Se on niin alkio ollut sillon.
Toivotaan ettei ole tullut mitään vaurioita, niistä ei voi tietää.
Oli tyhmää kertoa, se leimasi ja voi vaikuttaa pitkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1774995Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,194387Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993107Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532952Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432892- 522511
- 271919
- 221757
- 341743
- 651719