Pieni viesti sinulle M

Koulusta tullessani (pitkä matka!!) tuli mieleen, että pitäisiköhän minun tulla sinua kotoa hakemaan? Aina sanotaan, että "kotoa ei kukaan tule hakemaan", mutta tämä sekavuus kyllä mahdollistaisi senkin :)

Eipä muuta
13546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Heh, pitäisi.

Äänestä

jos pääset ohvi kelloa soitaa niin tuhlen.

Äänestä

koulussa ollaan?

Äänestä

Joo minäkin koulussa, meillä just rukatunti ja voi sitten kyllä tulla avaan oven jos koputat

Äänestä

Kyllä minuaki vois joku tulla hakemaan :)

Äänestä
  • Joo. Hakisin erään ämmän hyvin mielelläni mistä vain, jos hänellä olisi minulle edes pieni tuokio aikaa...ja halua...

    Äänestä

Hauska viesti aloittajalla. :)
Varmasti se olisi ihmeissään jos tulisit häntä kotonta hakemaan. :D

Kerro kuinka kävi. :)

Äänestä
  • Pyydä niin tulen tai saat tulla itse.

    Äänestä

se olisi todella mukava yllätys..;)

Äänestä

Avaisitkohan ovea :D Niin ja minullahan ei ole mitään varmuutta osoitteesta, pelkkiä harhaluuloja vain. Pitäisi varmaan mennä yöllä taskulampun kanssa etsimään. Olen kyllä hullumpaakin tehnyt, eipä sillä. Pidätköhän minua ihan sekopäänä. Täytyy korostaa, että oikeasti hullu en (kai) ole. Ainakaan diagnoosia ei ole :)

Äänestä
  • Eiköhän mies aina oven naiselle avaa. :) Toisinpäin tuo homma ei kyllä varmaan toimi. Uskon että harva nainen avaa miehelle kotiovensa jos ei tunne. Tai mistäs minä sen miehenä tiedän?

    Ainakin minä avaisin oven jos joku nainen soittaisi ovikelloa normaaliin aikaan. :)

    Äänestä

  • Semmoista täällä. kirjoitti:

    Eiköhän mies aina oven naiselle avaa. :) Toisinpäin tuo homma ei kyllä varmaan toimi. Uskon että harva nainen avaa miehelle kotiovensa jos ei tunne. Tai mistäs minä sen miehenä tiedän?

    Ainakin minä avaisin oven jos joku nainen soittaisi ovikelloa normaaliin aikaan. :)

    Minusta ei tiedä, mitä keksin :) Myöntää täytyy, että sinkkunaisena täytyy olla sen verran itsesuojeluvaistoa, ettei ketä tahansa sisälle päästäisi. Mutta hän nyt ei olekaan kuka tahansa.

    Hyvät yöt hänelle

    Äänestä

ku miun posteljooni ain ruukas hakkee pahvipaketi kotua. Tuu vaa sieki :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


älä säikähdä silti kirjoitti:

Koulusta tullessani (pitkä matka!!) tuli mieleen, että pitäisiköhän minun tulla sinua kotoa hakemaan? Aina sanotaan, että "kotoa ei kukaan tule hakemaan", mutta tämä sekavuus kyllä mahdollistaisi senkin :)

Eipä muuta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu