Hunajaa makeanhimoon?

Yritän nyt kerta kaikkiaan vierottautua sokerista. Mitä mieltä olette, kun pahimpaan nälkään olen syönyt juoksevaa hunajaa pari ruokalusikallista? Kyllä uskon että se suklaalevyn voittaa ja olen jotenkin tykästynyt makuunkin.
1226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuota, yrität vierottautua sokerista ja syöt nälkään/sokerinhimoon sokeria? Tuolla tyylillä et tule pääsemään sokerinhimosta kyllä irti.

Paras keino on mielestäni säännöllinen syöminen ja ruoka, joissa on mahdollisimman lyhyt tuoteseloste tai ei etikettiä ollenkaan. Keho saa säännöllisesti energiaa ja ravinteita, jolloin se ei tarvitse sokerista saatavaa nopeaa energiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sokeriholisti kirjoitti:

Yritän nyt kerta kaikkiaan vierottautua sokerista. Mitä mieltä olette, kun pahimpaan nälkään olen syönyt juoksevaa hunajaa pari ruokalusikallista? Kyllä uskon että se suklaalevyn voittaa ja olen jotenkin tykästynyt makuunkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu