Rekrytoija

se Pikkarainen Kuisma Niemelän jättämän aukon päivässä paikkaa
4173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sellaisen tempun onnistuu tekemään. Hoitaa hallintoneuvostonkin puheenjohtajan tehtävät ajallisesti vain yhdessä päivässä saaden siitä palkkaa 4.000,00€ /kk. Eikös se sellainen pappi lukeudu jo ihmepappien sarjaan??

Taitaa hoidella tätä puheenjohtajan virkaa varsinaisen tuomiorovastin työnsä työaikana - onhan se mukavaa, kun samanaikaisesti juoksee palkka kahdesta virasta. S-ryhmän pääjohtaja erosi toimensa vaativuuden takia, sillä se lienee liian raskas vain yhden miehen hoidettavaksi, mutta Matti Pikkarainen pystyy ihmeisiin.
Mies pystyy hoitamaan ns. raskaansarjan puheenjohtajan tointa varsinaisen virkansa ohessa - uskoo, ken tahtoo, mutta rahanhimolla on ihmeellinen valta.
Ja siinä sivussa hoitelee vielä kaupunginvaltuutetun tehtäviä.

Löytyykö Suomesta vielä Mattia tehokkaampiakin pappismiehiä?

Äänestä
  • joku eppäili P;llä olevan jo oman miehen kiikarissa pääjohtajan paikalle.Minä voisin kuvitella Hesarista potkitun Pentikäisen olevan Pikkaraisen kiikarissa, onko muita ehokkaita tullu mieleen

    Äänestä

  • Kalevassa kirjoitti:

    joku eppäili P;llä olevan jo oman miehen kiikarissa pääjohtajan paikalle.Minä voisin kuvitella Hesarista potkitun Pentikäisen olevan Pikkaraisen kiikarissa, onko muita ehokkaita tullu mieleen

    Pikkarainen muuten lestadiolainen? Kepulainen on, mutta entä onko tuota vl-lahkoa?

    Äänestä

  • Onko Matti kirjoitti:

    Pikkarainen muuten lestadiolainen? Kepulainen on, mutta entä onko tuota vl-lahkoa?

    niin SRK:n vahvalla tuella Kepu näillä nurkin vallan kahvassa keikkuu. Moni nykyinen ja entinen kansanedustaja on joutunut käymään rauhanyhdistyksellä vakuuttamassa uskollisuuttaan ja lojaalisuuttaan vallitsevalle uskolle. Pienemmistä kihoista nyt puhumattakaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niinköhön kirjoitti:

se Pikkarainen Kuisma Niemelän jättämän aukon päivässä paikkaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu