Taas kerran Englantilaiset näytti miten tehdään todella laadukas minisarja. Kolmeen jaksoon saatiin kaikki olennainen. Ja se oli todella hyvä. Amerikkalaiset tekee jonniin joutavia vuosia kestäviä paska ohjelmia mihin keksitään aina vaan typerämpiä juonteen käänteitä ja pitkitetään sellaiseksi pulla mössöksi ettei ketään jaksa kiinnostaa.
Politiikon vaimo
Good save
6155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
En ees viitti alkaa kattoon niin lyhyitä sarjoja ku niissä tapahtuu niin nopeesti ja pitää koko ajan lukee tekstii et pysyy jotenkin kärryillä. Amerikkalaiset sarjat on parempii niinku kaunarit ja tunteita ja tuoksuja yms. ku niissä niinku pysyy paremmin mukana ku ei mennä niin hirveetä vauhtii eteenpäin ja ehtii välil hakee sipsejä ja limukkaa keittiöstä.
Juu sun ehkä kandeeki kattoo vaa niitä valmiiks naurettui ohjelmii, ni tiedät itekki missä kohdin naurattaa
Mites sit salkkarit ja sen juonenkäänteet? :D Salkkareissa niin monet lapset ovat kasvaneet aikuiseksi, että ismon ja sepon pitäisi olla ainakin 120vuotiaita :D
no katos jenkit ei vanhene koskaan ja salkkarithan on vähä niinku kaunarit.
Silta on hyvä sarja,uudet jaksot alkaa sunnuntaina.Hyvät hahmot ja juoni kurvikas.
Paljon parempi oli jokin aika sitten samaa aihetta käsittelevä tansakalainen sarja "Valtapeliä"