Onnea Kokkolan varatut miehet

http://www.iltalehti.fi/nainen/2013091917314860_na.shtml

Kovassa köytössä on kumppaninne ollu, onnea!
6471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän se käytössä kulu.

Äänestä
  • Löystyy se käytössä ja sitä paitsi nainen ei ole miehelle enään minkään arvoinen kun sen on muutkin saanut... kuka muka haluais jotain jakorasia kiertopalkintoa enää kun sen on muut miehet häpäisseet!

    Äänestä

  • Lumput kuvottaa kirjoitti:

    Löystyy se käytössä ja sitä paitsi nainen ei ole miehelle enään minkään arvoinen kun sen on muutkin saanut... kuka muka haluais jotain jakorasia kiertopalkintoa enää kun sen on muut miehet häpäisseet!

    Jos monen kanssa piehtaroinut nainen haluaa viimein vakiintua minun kanssani, en pistäis pahakseni ollenkaan.

    Äänestä

  • Taidokkaampi kirjoitti:

    Jos monen kanssa piehtaroinut nainen haluaa viimein vakiintua minun kanssani, en pistäis pahakseni ollenkaan.

    oon samaa mieltä kyllä mullekkin kelpaisi mielummin paljon kokenut kuin joku 20v joka ei tiedä mistään.

    Äänestä

Ei se järvikään soutamalla kulu.

Äänestä

Ei koske kaikkia naisia. Naisten kohdalla on paljon enemmän hajontaa kumppanien määrissä kuin miesten kohdalla. Suomennettuna; siinä missä 99% miehistä haluaisi seksiä mahdollisimman monen naisen kanssa, naisten kohdalla puhutaan ehkä 19%. Tämä pieni vähemmistö on päässyt näköjään ääneen Iltalehden artikkelissa.

Koska halukkaita miehiä on paljon enemmän suhteessa halukkaisiin naisiin, saavat naiset sisartensa pihtaamisesta johtuen hyvän etulyöntiaseman parisuhdemarkkinoilla. Jälleen kerran suomennettuna; suomalaisella naisella on valinnanvaraa. Oikeasti, kun katsoo kaduilla ja kaupoissa keskimääräistä suomalaisparia, niin näkeehän tuon jo omin silminkin; "seiskan naisella" on "ysin mies" vierellään. Ei menisi taatusti läpi missään muussa eurooppalaisessa maassa, siellä kun parit ovat yleensä yksi yhteen yksi "parisuhdearvonsa" kanssa.

Tuon vuoksi jättäisin sen suomalaisten naisten vapautumisen väliin. Kaikki eivät ole vapautuneita, mikä näkyy suomalaisilla parisuhdemarkkinoilla vinoumana naisten eduksi. Suomessa jopa nelikymppinen yh voi elätellä toivoa parikymppisestä toyboysta, jos sille päälle sattuu. Samaisen vapautuneen vähemmistön hurvittelu sitten nostaa mukavasti naisten partnerien kokonaismäärää. Mistä vetoa, että "vapautuneella vähemmistöllä" on jokin akateeminen loppututkinto ja hyväpalkkainen työpaikka julkisella sektorilla. Näitä on tullut nähtyä mm. pikkujouluissa... pari drinkkiä ja rouvat ovat...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tavis=Ei naisia saa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/nainen/2013091917314860_na.shtml

Kovassa köytössä on kumppaninne ollu, onnea!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu