Saako rosvoilevia Romaneja vihata?

Ostatko_pilua

Rosvoileva romanialaisjoukko on iskenyt eteläsavossa rosvoten rahat ja kukkarot. Saako niitä vihata vai onko kyseessä viharikos?
Jos vihaan suomalaisia rosvoja se on OK?

6

382

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persut jeeeees

      Ei muuta kun rajat auki ja kaikki pakolaiset ja rosvot tänne,kyllä Suomen valtio kulut maksaa.Sitten loput verorahat Kreikkaan ja muihin loisijoihin,että valtio voi taas ottaa lisää velkaa.Huraa Katainen ja Urpilainen!

    • HEI, ME TIENATAAN

      TÄLLÄ!

    • kered

      Voi ku vaa sais hyvän romanimiehen hyvin kasvatetusta perheestä.

      Töistä ei puhuttais.

      Olis Unelmani.

      Ovat Siistejä.

      • Hyvin pukeva,

        hiukan tukeva ja olinpaikka Sukeva...


    • dallaaja66

      saa vihata yhtä paljon kuin rosvoilevia novelleja...

    • ymmärräEUarvot

      Aloittaja on ymmärtänyt asian täysin väärin. Romanialaisten -luultavasti sikäläisten romaanien, on ulkoistettava varainhankinta, koska kotimaassa koetaan puutetta. Niinpä, esim. varkailla on paljon vähemmän varastettavaa, kuin yltäkylläisessä Suomessa. Romanialaiset toteuttavat EU:n ideaa. Kyseessä on yhteisvastuu, jolloin ongelmakansalaisistakin vastuu on jaettava. Rikostilastojen virkistyminen saattaa pitkässä juoksussa lisätä poliisinvakansseja alueella. Nythän poliiseja vaivaa työttömyys. Asia on siten niin, että romanialaiset, paitsi tasapainottavat EU:n rikotilastoja, niin myös työllistävät täkäläistä virkavaltaa. Lisäksi työllistyvät, tulkit, tilastonikkarit ja ylenpalttista suvaitsevaisuutta ajavat tahot.

      On ymmärrettävä EU:n arvot ja oltava ylpeitä tästä Eurooppalaisuudesta. Suomalaisuus on menneisyyteen jämähtämistä, sitä nurkkakuntaisuutta.
      Viha pois! Rakastakaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1134
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe