Uusia ystäviä

Hei! Olen transmies, mistä löydän uusi ystäviä joka on samanlainen kun minä olen! Olisi mukava jos ne on olemassa! toivon että saan hyviä neuvoja kun pitäsi toimia! Kiitos etukäteen! Ja haluan saada asiallista vastauksia!
3176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seta ja sen useampikin jäsenyhdistys eri puolilla maata järjestää transihmisille kokoontumisia.

Äänestä

Moikka olen itse trans mies ja halusin joku kaveri jotka tietää miltä tä kaikki tuntuu.

Jos oot kiinnostunut niin mun sähköposti on [email protected]

Äänestä

Moikka. Olen myös ihmettellyt mistä niitä uusia kavereita oikein löytyy. No ollaan sitten samassa venessä, olisi tietysti mukava juttella jonkun kanssa, näistä asioista. Haluan olla varovainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syysmies1 kirjoitti:

Hei! Olen transmies, mistä löydän uusi ystäviä joka on samanlainen kun minä olen! Olisi mukava jos ne on olemassa! toivon että saan hyviä neuvoja kun pitäsi toimia! Kiitos etukäteen! Ja haluan saada asiallista vastauksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu