vähän tyhmä kysymys, mut jos jollain alaikäsillä on kännibileet ja sinne tulee poliisit, niin tapahtuuks niillekin tyypeille jotain ketkä ei oo juonu mitään. esim. soitetaanko niitten vanhemmille tai joillekin sossuille, vai vaan niitten jotka on humalassa
Vastaukset 4
- Älä mene.
Saattaahan ne vanhemmat soittaa sut hakemaan, mutta ei ne selviä tietenkään kamarille vie tai sossuille soittele. Ei ole kokemusta, mutta tän verran sanoo järkikin.
Sitten varoituksen sana: jos mukana menossa (tai siellä asunnossa vaikkei bileissä kukaan niitä käyttäisi) on huumeita (edes kannabista!) ja olet siitä tietoinen, lähde heti, nimittäin syyllistyt rikokseen vaikket niihin aineisiin edes koskisi. Ei kannata olla paikalla kun poliisi tulee.
On sitten asia erikseen, mitä järkeä on edes mennä mihinkään kännibileisiin, joi eli ei.- Kuskijames
... kattomaan, ettei kellekkää käy mitää tai vaikka esim. kuskiks?
- Ja pöh.
Kuskijames kirjoitti:
... kattomaan, ettei kellekkää käy mitää tai vaikka esim. kuskiks?
Ja siten edes moraalisesti kannattamaan kyseistä toimintaa. Ja alaikäisten on turha ruveta jeesustelemaan muista huolehtimisella kun ei heidän tarvitse vielä täysin huolehtia itsestäänkään, eikä kukaan oikeasti halua juoppokuskiksi.
- Btwinfo
Jos ala ikänen ''juoppokuski'' oot niin luultavasti sulla on mopo/skootteri ja humalassa olevaa ei saisi kuljettaa mopolla/skootterilla sillä kyydissä olevan pitäisi aina osata pitää kunnolla kiinni eikä saisi heilua takana vaan pitäisi kääntyä käännöksissä samanlailla kun kuski. Joten joko se kaveri tippuu sieltä tai häiritsee ajoasi ja vaarannatte omat henkenne ja ehkä muidenkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4222137- 2251898
- 1521572
- 1231416
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291256Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2591105- 114968
- 20955
- 75878
- 26745