Tuli tässä mieleen talvella ollut tapaus missä lumitraktorimies kasas lunta lumikasaan mistä oli hetki aikaisemmin poistunut juosten lapsia ja yksi poika oli sinne jäänyt ja tukehtunut kuoliaaksi. Eikö tällä lumitöissä olleella yhtään välähtänyt että kun yhtä poikaa etsitään kyseisellä alueella ja kun hän oli siellä lumitöissä ollut ja näki vielä lasten sieltä poistuvan että mahdollisesti yksi lapsi on sinne jäänyt. Toinen ihmetyksen aihe on se että kuolleen pojan kaverit eivät kertoneet että kyseinen kadonnut poika oli leikkimässä siinä lumikasassa johon lumitraktori lähes tonnin painavan lumimassan pudotti. Lisäksi alueen aikuisten olisi tiedettävä kaikki lumilinnat kyseisellä piha-alueella. Miten on mahdollista näin monta välinpitämättömyys asiaa sattunutkin yhden pojan kohtaloksi. Tosin jos kauhakuormaajan lumimassa tiputetaan ihmisen päälle on hengenlähtö välitön, joten vaikka poika olisi heti löytynyt ei hengenpelastus ehkä olisi ollut mahdollista.
Vastaukset 3
- poika922
Siinä on todennäköisesti käynyt vahinko, että muut kaverit on leikkineet luomiluolan päällä ja Arttu on ollut siellä sisällä, ja sitten kun se romahti niin ne pojat meni panikkiin ja lähti juoksemaan sieltä pois. Aika varmasti ne kaverit tietää enemmän siitä asiasta.
- tttttttttttttt2
Eikä kyseessä ollut lumitraktorimies vaan lumitraktorinainen ...
- jo ei syyllistetä
Eikö kyseessä ollut että pojilla oli tapana leikkiä tienpenkereelle kasatussa lumikasassa. Ja tällä kertaa kun vahinko sattui, poika oli yksin leikkimässä.
Ei syyllistetä syyttömiä. Tällaista voi sattua kun kyseessä pakkaslumi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202452Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401622Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk81749Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71718