Näin siinä kävi, että poikamme Taisto-Josif on tullut miehen ikään. Hän on toki hyvin tietoinen siitä, että mikä automerkki on paras valinta. Kaverinsa kuitenkin jaksoi inttää, että Bemari olisi muka parempi.
Sen takia sitten menimme autoliikkeeseen, ja otimme koeajoon BMW 320 -auton ja Lada Samaran. Kaikki kolme koeajoimme molemmat menopelit. Tuli vaan taas todettua, että miten hyvä ajoneuvo Lada onkaan. Bemari röpötti ja piti kiihdyttäessä karheaa ääntä, vaikka ei ollut kuin 100 tuhatta mittarissa. Kaikesta oli pääteltävissä, että motti veteli viimeisiään. Selkä kipeytyi epämiellyttävässä istuimessa ja tarkempi tarkastelu paljasti monia vikoja: ohjausnivelet olivat väljät, pyörätuennan nivelet olivat kuluneet, seisontajarru puolsi, öljyvuotoa näkyi ja jousissa oli murtumaa! (kuulemma kaikki tyypillisiä tyyppivikoja)
Samara hyrähti käyntiin ja kävi tasaisesti kuin ompelukone. Ohjaustuntuma oli jämäkkä, ja kuski tunsi ikään kuin olevansa yhtä tien kanssa. Puuhelmilisävarusteella varustettu istuin oli mukava istua ja matkustaa. Pajalla emme löytäneet mitään vikaa Lada-Laatuautosta.
No tulipahan jälleen kerran todettua Ladan ylivoima! Jopa Taisto-Josifin kaveri on tätä nykyä Ladamies. Pojat ovat yhteistuumin hankkimassa Ladoja, ja näillä näkymin liittyvät myös Ladakerhoon. niin sitä pitää!
Koeajoimme Bemarin ja Samaran
4
183
Vastaukset
- Ladailijamiekkonen
Koeajon jälkeen tarkistimme pankkitilimme, joka näytti nollaa. Samaran saimme hinata pois ilmaiseksi. Olisin saattanut muistaa koeajomme ja vikalistan vähän toisin, jos meillä olisi ollut Taisto-Josifin edelleen haaveileman Bemarin ostohinta 28k€.
Mutta totuushan on, että köyhyys ja tyhmyys ovat periytyviä piirteitä ja Taisto-Josif jatkaa ladistina ja puolueen miehenä isänsä "työtä". Varsinaista työtähän hänkään ei aio tehdä, niin kauan, kun soskusta saa rahaa mitään tekemättä.- real_artisti
Totuus ottaa räppänistille koville. Ottaisi minullakin jos ois tommonen 320:n natsihirvitys alla. Pankkitili totisesti näyttäsi nollaa ja kilometrejä olisi alla saman verran jatkuvien ajoa haittaavien vikojen vuoksi. Kokemusta tosin vain 520d bemusta mutta samaa kuraa kaikki tyyni. Käyttäjälle kauhistus ( arvo alenee valon nopeudella ) ja korjaamojen/romuttamoiden mannekiini.
- Ladailijamiekkonen
real_artisti kirjoitti:
Totuus ottaa räppänistille koville. Ottaisi minullakin jos ois tommonen 320:n natsihirvitys alla. Pankkitili totisesti näyttäsi nollaa ja kilometrejä olisi alla saman verran jatkuvien ajoa haittaavien vikojen vuoksi. Kokemusta tosin vain 520d bemusta mutta samaa kuraa kaikki tyyni. Käyttäjälle kauhistus ( arvo alenee valon nopeudella ) ja korjaamojen/romuttamoiden mannekiini.
Totuus ottaa meille Ladaräppänisteille aina koville. Köyhänä ja kateellisena ei ole hyvä olla mutta usko kommunismiin ja sosiaalituet auttavat jaksamaan.
- onnittelut
Taisto-Josif on aito pioneeritaustan omaava nuorimies, jolla on edellytyksiä päästä puolueessa pitkälle. Totuus on niin suhteellinen käsite, että siinä joustaminen on aitoneuvostoliittolaiseen tapaan puolueen ihmisille välttämätöntä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1179972Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki785016Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694832Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73290Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142507Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071730Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551550- 471536
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591454Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661392