Uudehko C5 pelasi pitkään aika hyvin, mutta nyt se on ikään kuin pamahdellut ja nykinyt kun on vähänkin vauhtia.
Onko muilla ollut samanlaisia kokemuksia? Tosin muuten C5 on aivan mahtava ajaa, enkä koskaan kyllä merkkiä vaihda.
Onko muilla ollut samanlaisia kokemuksia? Tosin muuten C5 on aivan mahtava ajaa, enkä koskaan kyllä merkkiä vaihda.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei huolta. Testi ja katsastustilasto ennätykset siellä vain paukkuu. Hevosmiesten tietotoimiston mukaan citikalla alkaa olemaan kaikki mahdolliset ja osa mahdottomistakin ennätyksistä palkintokaapissa Keravalla.
Citikka kun on ralliauto sen kuulukin paukkua, välillä öljyt lennellä, laakerit hirttää, tukivarret kolista, yms pientä jatkuvien sähkövikojen lisäksi.
Paukkuminen on aivan normaalia citikassa. Se loppuu kun hinausauto kuljettaa sen pois pihasta.
Normaalia ääntelyä tosin sillä poikkeuksella ettei se ääntely kuvasta voimaa, mutta kylläkin enteilee sitä tulevaa suurta pamausta mikä on jokaisen sitikan kohdalla joskus ennemmin tai myöhemmin.
Ei Pena, ei C5 pamahtele. Se on omatuntosi, mikä kolkuttaa ja muistuttaa palstalla valehtelusta.
Kyllä arvoisa, muna vaan omatuntoni on puhdas, ja valehtelu ei kuulu tyyliini.