Keväällä matka floridaan edessä, milloin kannattaa varata lennot ja majoitus?
Kuinka aikaisin varata matka?
4
375
Vastaukset
- Lennot MIA
Mikä estää varaamasta lentoja jo vaikka nyt heti? Alle 600 euron on saanut Miamin lentoja viime aikoina moneen otteeseen. Oisko jopa Finnair 549 euron tarjous vielä voimassa. Ei ole kuin viikko pari, kun Lufthansa myi Miamia alle 600 euron. Lennot ensin ja sitten pikkuhiljaa katselee ja suunnittelee majoitusta ja mahdollista autonvuokrausta.
- ABSOLUTEPOWER
Riippuu matkan ajankohdasta. Nyt jouluksi ja uudeksi uudeksivuodeksi Miamiin, lennot varattu helmikuussa. Tällähetkellä ei löytyisi enää kuin business paikkoja kyseisille päiville.
- Uteliasx2
ABSOLUTEPOWER kirjoitti:
Riippuu matkan ajankohdasta. Nyt jouluksi ja uudeksi uudeksivuodeksi Miamiin, lennot varattu helmikuussa. Tällähetkellä ei löytyisi enää kuin business paikkoja kyseisille päiville.
Mielenkiinnosta...millaista oli viettää miamissa joulu ja uusvuos?? Ollaan mieheni kanssa menossa sinne ens joulua ja uuttavuotta viettämään. Kaksi kertaa siel on käyty, mut vois kuvitella et noina pyhinä siel tapahtuu vielä enemmän.
- Florida on kiva
Itse olen varannut aina silloin, kun reissupäätös on tehty eli mahdollisimman aikaisin. Viimeksi varasin tammikuun reissun lentoliput jo huhtikuussa, siis 9kk etukäteen. Katselin aika ajoin lentojen hintoja, niin en loppujen lopuksi olisi saanut niitä ainakaan halvemmalla millään odottelu-taktiikalla. Nyt aion varata ensi talven liput ihan samalla systeemillä, onpahan enemmän valinnan varaa jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741