Onko joku käynyt?
Kuvien perusteella perussiisti paikka.
kokemuksia: Hotelli Idafe, Las palmas?
8
2211
Vastaukset
- oopee
ihan hirveee läävä
- Rölli300
eli et oo käynyt :D
- Anonyymi
Niin oli v.2009. Vesisade valui kattolampun vierestä lattialle. Huone kehno ja kallis reissu oli vielä..Uudet kuvat näyttävät hyviltä nyt v. 2020 silti.. Silloin oli vanha mies hoitamassa yritystä. Läävä -sana oli käypä silloin.
- tipmjomo.
Ihan tyytyväisiä olimme, perus juttu, kahtena aikuisena emme kaivanneet sen kummempaa kun missä nauttia aamupala omassa keittiössä ja suihku ja vaatteitten vaihto rannalta tullessa , koska olemme liikkuvaa kalustoa, eli kun olemme lomalla emme vietä sitä hotellihuoneessa, vaan rannalla, shoppaillen, illalla ulkona syöden, reisssaten JNE.
Hotelli on lähellä rantaa, lyhyt matka molempiin ostoskeskuksiin, lyhyt matka bussiasemalle josta voi päivittäin käydä mm. Playa del Inglesissä, Puerto Ricossa, missä vain koska yhteydet ovat hyvät ja saari pieni.
Hyvää matka, ja aivan varmasti tulette toimeen kyseisessä hotellissa. - palmito
Tänne tammikuussa. Otettiin parvekkeellinen huone. Tjäreborgin sivuilla varoitettiin, ettei ole ihan rauhallinen ympäristö. Onko kokemuksia tästä? Parveke on kuulemma lasitettu, joten jospa se lasitus hiukan blokkaisi melua.
- Espanjanuuno
On vuosia aikaa, kun oltiin ko. hotellissa. Lähellä rantaa. Parveke oli kapea ja ilman kalusteita kapealle kadulle päin. Aika ankea paikka, mutta onhan sitä voitu sen jälkeen remontoida.
- Jaspeeli
Me olimme tammikuussa. Aika läävä se oli. Siivous ala-arvoista, jos ollenkaan. Alue iltaisin hämärän puoleinen. Kadunkulmissa notku epäilyttävää sakkia, myös h***ia odotteli kyytiä kyseisen kadun kulmalla. Las palmas ei muutenkaan ollut meidän makuun onneksi oli auto käytössä niin joka aamu startattiin muualle. Myös busseilla pääsi hyvin.
Oliko vaikea löytää parkkia autolle ja kuinka paljon maksoi? Mistä vuokrasitte auton? Olisin kiitollinen vastauksesta. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit846014KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3185096Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202648Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei462588Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831822Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031659Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1081471
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191392