kokemuksia: Hotelli Idafe, Las palmas?

Rölli300

Onko joku käynyt?
Kuvien perusteella perussiisti paikka.

8

2262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oopee

      ihan hirveee läävä

      • Rölli300

        eli et oo käynyt :D


      • Anonyymi

        Niin oli v.2009. Vesisade valui kattolampun vierestä lattialle. Huone kehno ja kallis reissu oli vielä..Uudet kuvat näyttävät hyviltä nyt v. 2020 silti.. Silloin oli vanha mies hoitamassa yritystä. Läävä -sana oli käypä silloin.


    • tipmjomo.

      Ihan tyytyväisiä olimme, perus juttu, kahtena aikuisena emme kaivanneet sen kummempaa kun missä nauttia aamupala omassa keittiössä ja suihku ja vaatteitten vaihto rannalta tullessa , koska olemme liikkuvaa kalustoa, eli kun olemme lomalla emme vietä sitä hotellihuoneessa, vaan rannalla, shoppaillen, illalla ulkona syöden, reisssaten JNE.
      Hotelli on lähellä rantaa, lyhyt matka molempiin ostoskeskuksiin, lyhyt matka bussiasemalle josta voi päivittäin käydä mm. Playa del Inglesissä, Puerto Ricossa, missä vain koska yhteydet ovat hyvät ja saari pieni.
      Hyvää matka, ja aivan varmasti tulette toimeen kyseisessä hotellissa.

    • palmito

      Tänne tammikuussa. Otettiin parvekkeellinen huone. Tjäreborgin sivuilla varoitettiin, ettei ole ihan rauhallinen ympäristö. Onko kokemuksia tästä? Parveke on kuulemma lasitettu, joten jospa se lasitus hiukan blokkaisi melua.

    • Espanjanuuno

      On vuosia aikaa, kun oltiin ko. hotellissa. Lähellä rantaa. Parveke oli kapea ja ilman kalusteita kapealle kadulle päin. Aika ankea paikka, mutta onhan sitä voitu sen jälkeen remontoida.

    • Jaspeeli

      Me olimme tammikuussa. Aika läävä se oli. Siivous ala-arvoista, jos ollenkaan. Alue iltaisin hämärän puoleinen. Kadunkulmissa notku epäilyttävää sakkia, myös h***ia odotteli kyytiä kyseisen kadun kulmalla. Las palmas ei muutenkaan ollut meidän makuun onneksi oli auto käytössä niin joka aamu startattiin muualle. Myös busseilla pääsi hyvin.

      • Oliko vaikea löytää parkkia autolle ja kuinka paljon maksoi? Mistä vuokrasitte auton? Olisin kiitollinen vastauksesta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe