kokemuksia: Hotelli Idafe, Las palmas?

Rölli300

Onko joku käynyt?
Kuvien perusteella perussiisti paikka.

8

1988

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oopee

      ihan hirveee läävä

      • Rölli300

        eli et oo käynyt :D


      • Anonyymi

        Niin oli v.2009. Vesisade valui kattolampun vierestä lattialle. Huone kehno ja kallis reissu oli vielä..Uudet kuvat näyttävät hyviltä nyt v. 2020 silti.. Silloin oli vanha mies hoitamassa yritystä. Läävä -sana oli käypä silloin.


    • tipmjomo.

      Ihan tyytyväisiä olimme, perus juttu, kahtena aikuisena emme kaivanneet sen kummempaa kun missä nauttia aamupala omassa keittiössä ja suihku ja vaatteitten vaihto rannalta tullessa , koska olemme liikkuvaa kalustoa, eli kun olemme lomalla emme vietä sitä hotellihuoneessa, vaan rannalla, shoppaillen, illalla ulkona syöden, reisssaten JNE.
      Hotelli on lähellä rantaa, lyhyt matka molempiin ostoskeskuksiin, lyhyt matka bussiasemalle josta voi päivittäin käydä mm. Playa del Inglesissä, Puerto Ricossa, missä vain koska yhteydet ovat hyvät ja saari pieni.
      Hyvää matka, ja aivan varmasti tulette toimeen kyseisessä hotellissa.

    • palmito

      Tänne tammikuussa. Otettiin parvekkeellinen huone. Tjäreborgin sivuilla varoitettiin, ettei ole ihan rauhallinen ympäristö. Onko kokemuksia tästä? Parveke on kuulemma lasitettu, joten jospa se lasitus hiukan blokkaisi melua.

    • Espanjanuuno

      On vuosia aikaa, kun oltiin ko. hotellissa. Lähellä rantaa. Parveke oli kapea ja ilman kalusteita kapealle kadulle päin. Aika ankea paikka, mutta onhan sitä voitu sen jälkeen remontoida.

    • Jaspeeli

      Me olimme tammikuussa. Aika läävä se oli. Siivous ala-arvoista, jos ollenkaan. Alue iltaisin hämärän puoleinen. Kadunkulmissa notku epäilyttävää sakkia, myös h***ia odotteli kyytiä kyseisen kadun kulmalla. Las palmas ei muutenkaan ollut meidän makuun onneksi oli auto käytössä niin joka aamu startattiin muualle. Myös busseilla pääsi hyvin.

      • Oliko vaikea löytää parkkia autolle ja kuinka paljon maksoi? Mistä vuokrasitte auton? Olisin kiitollinen vastauksesta. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2993
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      52
      2638
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2255
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1732
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1556
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1507
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1330
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1319
    Aihe