Auto katollaan

Mikä mahtaa olla vt 8 ja vt 23 risteyksessä Söörmarkussa olevan Nissan Almeran tarina? Auto on ollut katollaan ainakin perjantai aamusta asti. Lehdistä en ole huomannnut mitään.
10325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

HAI SIEEE! OTA SIE VANTEET NI MIE VIE STEREOOOOT? OSTAKS SIEEE VAI EKKSIIEE OSTAAAAH?

Äänestä
  • Vois kyllä jo siirtää pois, on semmosessa kohdassa, että vie huomion ja aiheuttaa vaaratilanteita .

    Äänestä

  • purkaamo vieressä ?? kirjoitti:

    Vois kyllä jo siirtää pois, on semmosessa kohdassa, että vie huomion ja aiheuttaa vaaratilanteita .

    hoijetaa hoijetaa älä sieee veli kiireehri nii koviiii. o täsä muitakiiiiii pisniksiiiiiiiii. mut hoijetaa hoijetaaaaa.

    Äänestä

  • veikkohopia kirjoitti:

    hoijetaa hoijetaa älä sieee veli kiireehri nii koviiii. o täsä muitakiiiiii pisniksiiiiiiiii. mut hoijetaa hoijetaaaaa.

    Auto edelleen siinä. Juuri eilen tuli läheltä piti -tilanne, kun vastaantulija katsoi autoa ja ajautui kaistalleni.. MIKÄ MAKSAA???

    Äänestä

  • Lussteer kirjoitti:

    Auto edelleen siinä. Juuri eilen tuli läheltä piti -tilanne, kun vastaantulija katsoi autoa ja ajautui kaistalleni.. MIKÄ MAKSAA???

    AIJAHAS MITÄS OSIA SIE HALUIIISIT? ETTÄÄÄÄ MIKÄ MAKSAA?SIE SAAT KOKO LÄJÄ 400 EUROOOOO? OsTAKSIE VAI EKSIE OSTAAH? VELIPOJA KAA HAJETTII EILE LOPUT OSAtH. KATOS KAALE KU MEIL O SEMMONE KYÖSTIN JA TENHON AUTOPURKAAMO.

    Äänestä

Joku traktorin omaava vois ihan "vahingossa" pimeellä käydä työntämässä sen huut vittuun siitä kun kaupunkia ei ihmisten turvallisuus näy kiinnostavan..

Äänestä

Taitaa tulla Putajan bensa-aseman kohtalo. Asema palo ja rauniot seisoi vuosi tolkulla..
Kukaan ei korjaa autoa siitä risteyksestä ja pian rytisee uudestaan, ku joku seuraa autoa ja ajaa toista päin.

Äänestä
  • Soitin aamulla tienkäyttäjä linjalle klo 10.20. Saas nähdä kauanko kestää kun romu lähtee. Sanoin vaara faktat niin selvästi, että varmaan meni perille.

    Äänestä

Auto oli korjattu pois klo 15.30 .. kun ajoin siitä ohi kotiin.

Harmi.. aloin jo tottumaan siihen. Olisi tullut hieno patsas tai muistomerkki hölmöyden seurauksista.

Äänestä
  • Autoa nostettiin Autopalstan auton kyytiin tänään n. klo 11. Muutaman viikon se otti, että kilometrin päästä tultiin hakemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähes viikko kulunut kirjoitti:

Mikä mahtaa olla vt 8 ja vt 23 risteyksessä Söörmarkussa olevan Nissan Almeran tarina? Auto on ollut katollaan ainakin perjantai aamusta asti. Lehdistä en ole huomannnut mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu