mitä tapahtuu jos otetaan vesimiesnaisen itsepäisyys ja kaksosmiehen itsepäisyys vastakkain?
vesimiesnaisen itsepäisyys
kaksonen (m)
233359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
.. hah haa, kyllä sinä sen tiedät :D)))) ... "näyttää nyt todella pahalta" sanottiin kerran Estoniallakin... ja huonosti kävi!!!!
Sovitteluun tarvitaan seksuaali, -sosiaali ja perheterapeuttia ja ehkä myös mielenterveystoimiston palveluja. Toisaalta asioiden oikeaan mittakaavaan suhteuttaminen voisi auttaa moneen asiaan ;) pliiis..
.. muuten *loiskis* sukellan murjottamaan Mariaanien hautaan ikiajoiksi... tai sitten en... vaan kidutan sinua ikuisesti seireenien lauluilla!!!
Sääli. Oli se vaan kiinnostava vesimies.
Noh, elämä jatkuu.
voi meitä...:)
vaan kenelle?
*puuh* ja hetkeksi pinnalle virnuilemaan... katsotaanpa mitä löysin tuolta pohjalta! Näyttäisi olevan lipas... *kurkistaa*...sisällä jotain ikäänkuin "Rosebud" ;). Tulkitkooon ken voi
että olet katsonut Citizen Kanen liian monta kertaa.
... it explains nothing, but it is remarkably satisfactory as a demonstration that nothing can be explained ;-)
Miks me vesimiehet ollaan tälläsii..
Mut ollaan jätetty kaveripiirin ulkopuolelle jo aika montaki kertaa sen takia kun oon vähä niiku itsekäs..
Tai no en mä tiiä johtuuko se siitä mut luultavasti kun mistä muusta se voi johtua kun siitä että on vesimies..
Siinäpä arvoitus..
Vastailkaa! :)
Ja hyvin on pyyhkinyt 13 vuotta, tosin tylsää ei ole ollut!
Mulla on aina riittänyt kavereita juuri horoskooppini(veskari) ansiosta, koska meidän EI pitäisi olla itsekkäitä! Mutta mulle on ominaista vesimiehen lahopäisyys, josta ei oo mikskään muuks kuin harmiksi!!!
ystävyyttä, toveruutta ja tasavertaista rakkautta.
Koskaan, ikinä yhteiselämä ei todellakaan ole tylsää.
Vesimies nainen ei voisi kuvitella olevansa tekemisissä muun kuin itsenäisen(itsepäisen) henkilön kanssa. Nämä tietenkin vain omia kokemuksia.
Mielipiteeni: Älä suotta epäröi.
Mitä tapahtuu silloin kun laitetaan nämä kaksi itsepäistä kova kovaa vastaan?
Osaako vesimies perääntyä, jos kaksonen on päättänyt että ei peräänny?
Minä en ainakaan peräänny ilman kunnon perusteluja. Olen sopeutuvainen ja joustava luonne mut samaa joustoa kaipaan myös seurustelukumppanilta. Jos kompromissia ei löydy, niin nöyristelemäänkään ei aleta.
Olen samanlainen.Mielestäni olen aina oikeassa ja muiden on turha tulla muuttamaan mieltäni.
Tässä onkin hauska tilanne :-)
Kun kumpikaan ei peräänny, niin sitten ollaan umpikujassa :-D
Kaksonen on näet hurmuri/julmuri. Viis välitän kaikesta, vaikka siitä olisi minulle haittaakin, jos olen jotain päättänyt kunhan saan tahtoni vain lävitse. Oikein käsiteltynä vesimiehen käsissä sulaa vahaa (siitäkin on kokemusta).
Eikö se kaksonen ymmärrä minkä aarteen on saanut vesimies naisesta......
niin.......:)
sillä ei ole mitään tekemistä tämän asian kanssa.
Kaksosena olen -aina- valmis menettämään koska tahansa kenet tahansa. Olen iloinen siitä mitä oli. En itke mahdollista tulevaisuutta joka ei toteutunutkaan.
noh :) vai ei hyvät neuvot kelpaa :D))))...
hmmm...vesimiehenä en koskaan ajattele tulevaisuutta, sehän toteutuu aina omalla painollaan ;)
Mietiskelen tässä parhaillani yhtä kaksosmiestä, (joka ei muuten uskonut horoskooppeihin, paljon mielenkiintoisempia teorioita sillä sen sijaan oli)...
Mikähän sille tuli kun sillä tavalla mykäksi heittäytyi??? Tietääkseni oli aika supliikki veijari :o . Tottapuhuen kieltäydyin vain strippaamasta, ei kai siitä kukaan voi suuttua jos on sovittu ensin ryysypokasta???? ;-)
Veikkaanpa, että uhkasit ensin leikkiä itse mykkää. Nyt kaksonen laittoi sinut kokeeseen jossa voit vain hävitä. Voit ehkä hävitä tämän taistelun, mutta sodasta ei vielä tiedä? ;-)
Horoskooppikirjasta:
"Kaksosessa ihmisen perimmäinen kaksijakoisuus on kaikkein voimakkaimmillaan. Jos oikein tarkasti katsot, saatat hyvinkin nähdä tämän hurmurin toisella olkapäällä enkelin ja toisella pienen paholaisen.
Kaksonen osaa olla äärimmäisen rakastettava, lempeä, kerrassaan hurmaava ihminen, joka kietoo sinut kuuteen kertaan pikkusormensa ympärille. Ja hän tekee sen niin ihastuttavalla tavalla, että nautit joka hetkestä, vaikka tiedätkin mitä tapahtuu.
Ja seuraavassa silmänräpäyksessä hän voi olla kivikova julmuri, joka vähät välittää tunteistasi, kunhan saa oman tahtonsa läpi."
SK. Sinut on punnittu ja köykäiseksi havaittu. ;-)
On se vaan niin väärin tulla näinkin iloiseksi kun näkee TUONKIN ateistin nimen täällä tähtitaivaan tulisilla hiilillä :)). Ai uhkasin? "OhMyMind!!!" ...mutta taisimpa rikkoa senkin säännön välittömästi *ihan vähän vaan nolona* :D))... ja muutenkin olen ollut äänessä enemmän kuin koskaan. Mutta "no hätä", tuollahan näyttäisi lukevan että kaikki elämää rajoittavat säännöt on tehty rikottaviksi Vesimiehen maailmassa! ;-)))
Mitä sinuun tulee, niin lienet tuota kaikkea :)... on nimittäin helvetillisiä vieroitusoireita *heh hee*... yritän kuitenkin selvitä niistä - jos en, niin SINUN vika :) !!!!... Vai että jo punitsemaankin kävit :/ ???... se on epähienoa jos kokemusta ei ole! ;-) ...
Minä rikon kaikki muut säännöt paitsi omani.
Mikään valtakunta ei näet pysy pystyssä jos se riitaantuu itsensä kanssa.
veskari voittaa tietty!!!!!!!!!! ;D