Sony NEX-5r vai Olympus E-PL6

Kumman ottaisin, en osaa päättää... PL6 on uusi versio PL5:sta, vastaavin ominaisuuksin, lisänä mm ISO100

Sonyssa isompi kenno. Hinnat suht samat. Olympukseen tarjouksena 40-150 putki kaupan päälle.
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Molemmat ovat hyviä: Sonyssa parempi kenno, Olyssa taas optiikka parempaa. Jos alkaa käyttämään vanhaa optiikka adaptereilla niin Sonyn focus peaking/MF assist ovat todella käteviä ominaisuuksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takkinee kirjoitti:

Kumman ottaisin, en osaa päättää... PL6 on uusi versio PL5:sta, vastaavin ominaisuuksin, lisänä mm ISO100

Sonyssa isompi kenno. Hinnat suht samat. Olympukseen tarjouksena 40-150 putki kaupan päälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu