koska sektio

Jos tulee suunniteltu sektio aiempien sektioiden takia, niin onko aina pakko odottaa rv40 saakka. Lähtevätkö lääkärit koskaan tekemään sektiota hieman ennenaikaisesti? Pelkään ihan loppuraskauden eklampsiaa. Aiemmin minulla on eklampsia (ei pre-eklampsia) tullut rv39 ?.
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulle tehtiin suunniteltu sektio 38 4 :)

Äänestä

Harvemmin suunnitellussa sektiossa laskettuun aikaan odotetaan. Yleensä siinä rv 39 tienoilla leikataan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-mietteliäs- kirjoitti:

Jos tulee suunniteltu sektio aiempien sektioiden takia, niin onko aina pakko odottaa rv40 saakka. Lähtevätkö lääkärit koskaan tekemään sektiota hieman ennenaikaisesti? Pelkään ihan loppuraskauden eklampsiaa. Aiemmin minulla on eklampsia (ei pre-eklampsia) tullut rv39 ?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu