AUDIKAISTA

Koska niin usein näkyy peilistä tuo rinkulauton nokka tulee mieleen pitäisikö tälle paremmalle ja fiksummalle kansanosalle rakentaa ihan omat kaistat?
Ei olisi meistä muista haittaa jatkuvien ohitusten muodossa. Pitäisihän tuo älytön menestys jotenkin huomioida myös liikenteessä.
7120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä ne siat löytyy BMW ja Volvokuskeista.

Äänestä
  • Olen jo vuosia ihmetellyt miksi autot joiden perässä on merkintä TDI matelevat vasemmalla kaistalla. Olen aina kuvitellut että vasemmalta kaistalta ohitetaan mutta miksi nämä hitaat dieseli etanat siellä ovat eivätkä väistä vaikka näkevät että takaa tulee huomattavasti tehokkaampi bensaturbo. Nyt kun on kevätkylvöjen aika niin siirtykää sinne pelloille, siellä on teidän paikka eikä moottoriteillä ruuhkauttamassa muuta liikennettä

    Äänestä

  • 320 kw kirjoitti:

    Olen jo vuosia ihmetellyt miksi autot joiden perässä on merkintä TDI matelevat vasemmalla kaistalla. Olen aina kuvitellut että vasemmalta kaistalta ohitetaan mutta miksi nämä hitaat dieseli etanat siellä ovat eivätkä väistä vaikka näkevät että takaa tulee huomattavasti tehokkaampi bensaturbo. Nyt kun on kevätkylvöjen aika niin siirtykää sinne pelloille, siellä on teidän paikka eikä moottoriteillä ruuhkauttamassa muuta liikennettä

    Mitäs aattelit että kylvettäisi?

    Äänestä

Ilmiö on kansainvälinen...autoilijoiden totuudentorvessa eli brittien Top Gearissakin ihmeteltiin sitä, taisivat keksiä sille oikein jonkin termin :-)

Äänestä

Oota bemarikuski, kun piipaa auto noutaa sut. Kyllä Audi kulkee, mutta ei kaikki oo noin idiootteja, kuin sinä.

Äänestä

Häh? Ne Audi, BMW, MB kaistat on jo olemassa ainakin kaikilla moottoriteillä.
Ongelma on vain siinä, että sinne vasemmalle kaistalle on änkeämässä niitä sokeita etanoita tukkeeksi ihan joka käänteessä.
Pallo on teillä tohatsu-kuskeilla.

Äänestä

Audikaista on jo olemassa! Käyt vaan Laakkosen huollon pihalla kääntymässä niin löydät rivin Multitronic, koneremonttia, jne. kaipaavaa Audiromua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on ne fiksuja kirjoitti:

Koska niin usein näkyy peilistä tuo rinkulauton nokka tulee mieleen pitäisikö tälle paremmalle ja fiksummalle kansanosalle rakentaa ihan omat kaistat?
Ei olisi meistä muista haittaa jatkuvien ohitusten muodossa. Pitäisihän tuo älytön menestys jotenkin huomioida myös liikenteessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu