Retkeilyvaatteista

Miks ison ympärysmitan omaaville miehille tehdään retkeilyvaatteita, mutta ei naisille ?!

Sama ongelma on treenivaatteissa..ainoo taitaa olla Raiski, joka tekee D-malliston ulkoilupukuja ja sekä noita treenipaitoja.. :(

Kansa senkun paisuu, joten eiks näillä ois kysyntää?!
3238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmssn valmistajat meinaa että revevät naiset ei liiku niin paljon,vai olisko muita syitä.

Äänestä

No,sehän on firmojen häpee jos ei raha kelpaa....

Minäkin kaipaisin paljon enemmän vaatteita D-mitoituksella,sekä retkeilyyn että kaupunkiliikenteeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pullero79 kirjoitti:

Miks ison ympärysmitan omaaville miehille tehdään retkeilyvaatteita, mutta ei naisille ?!

Sama ongelma on treenivaatteissa..ainoo taitaa olla Raiski, joka tekee D-malliston ulkoilupukuja ja sekä noita treenipaitoja.. :(

Kansa senkun paisuu, joten eiks näillä ois kysyntää?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu