Mulle on ilmestynyt näitä ensin polvien yläpuolelle ja reisiin. Nyt niitä on käsissä (sormissa, sormienvälit, ranteet, kämmenet, kämmenselkä), nilkoissa, jalkapohjassa, kyynärtaipeissa.
Osa näpyistä on vesirakkulamaisia, pieniä. Kutisee, mutta ei niin paljon, ettäkö hulluksi tulisi. Syyhyvoide laitettu viikon alussa. En jotenkin usko tämän olevan syyhyä.
Paikat täsmää, kutina taas ei.
Onko jollain samantapaisia ongelmia? Voiko johtua stressistä?
Rakkulamaiset näpyt kehossa?
dkkdkdkd
3
225
Vastaukset
- y67q3ire
Lääkäriin. Rakkuloita monenlaisia, vaikea sanoa mitä on kun ei näe
- dkkdkdkdk
Laitan kuvaa tänne jossain vaiheessa näpyistä! Toivottavasti on syyhy niin on ainakin helppo saada pois..
- syvä kokemus
sormien ja käsien ihottuman diaknoosi on suomessa ekseema, joka tarkoittaa ihottumaa suoraan käännettynä. Mene lääkäriin ja sano että sulla on ihottuma, he korjaavat asian ja sanovat että sulla on ekseema, ja kortisooni voidetta määrätään kilotolkulla.
Älä usko . vältä kaikkea rasvahoitoa, se nimittäin tuhoaa oman immuunirasvan tuotannon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2711112- 488599
- 1375405
- 1443694
- 693608
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353564- 403288
- 572598
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak462144- 281826