Mietin vain

että jos ei rakasta ja on varma ettei enää pysty rakastamaan niin jatkaako liittoa missä on lapsia. onko kokemuksia tai kommentteja?
2164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä lähdin aikanaan avioliitosta vaikka oli 2 lasta koska olin varma rakkauden loppumisesta. Sitä päätöstä en ole kertaakaan katunut vaikka heti eron jälkeen välit lasten isään olivat vaikeat. Minusta tuntuu että minusta tuli "minä" vasta eron jälkeen. Nykyisin ollaan hyvissä väleissä jo lasten isänkin kanssa.

Äänestä

jokaisen itse tehtävä. Uskon kuitenkin, että pidemmän päälle on kaikille parempi, että erotaan ennenkuin katkeruus ja viha, välinpitämättömyys valtaa suhteen. Sillä uskon niin käyvän lopulta, jos vain väkisin yrittää olla suhteessa, joka ei tunnu hyvältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hgfrkgf kirjoitti:

että jos ei rakasta ja on varma ettei enää pysty rakastamaan niin jatkaako liittoa missä on lapsia. onko kokemuksia tai kommentteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu