Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Rumat naiset

Miksi naisista 70% on rumia, 25% siedettäviä ja vain vajaa 5% kauniita????? Tämä vain todistaa sen, että evoluutiota ei ole olemassakaan. Luulisi geenien kehittyneen miljoonien vuosien aikana sen verran, että kaikista naisista tulisi nykyaikana edes siedettäviä. Tämä on kait elämän suuri mysteeri. Jos nainen on tehty miehen kylkiluusta niin on sen miehen täytynyt olla hirmuisen ruma.
29596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Sitä mäkin olen ihmetellyt, ja toisaalta myös sitä, et miks vain n. 10% prosentilla miehistä on kunnon kyrbä, ja niistä vain n.10% osaa panna kunnolla. Loput näet laukee reisille tai ei raukat saa ees seisomaan tosipaikan tullen

Äänestä
  • Tarja 26w, voi sinua ressukkaa, kun olet sellaisten miesten kanssa joutunut tekemisiin.

    Äänestä

Pakko tässä tokaista että tasan kaikki ketkä on netissä väuttäneet olevansa komeita ovat olleet helvetin rumia :D ihan kokemuksesta puhun. Ja ei kyllä hyvännäköisiä miehiäkään tahdo kuule löytyä. Tosin on aika säälittävää olla noin pinnallinen :)

ps. Jos toinen on mukava ja ihana luonteeltaan kaunistaa se myös ulkokuorta , joten älä tyrmää heti vaikkei heppi heti nousekkaan pystyyn ;)

Äänestä
  • Mitä rumalla mutta mukavalla naisella tekee? Ennemmin kaunis ja aivoton. Tie miehen sydämeen kulkee aina kepin kautta.

    Äänestä

  • Rasvattu Adonis kirjoitti:

    Mitä rumalla mutta mukavalla naisella tekee? Ennemmin kaunis ja aivoton. Tie miehen sydämeen kulkee aina kepin kautta.

    Ja paskat, tai ehkä yksinkertainen mies tarvii yksinkertaisen naisen, mut mä en ainakaan jaksa viettää minuuttiakaan tyhmän ämmän kans oli millanen missi tahansa, luultavasti ei ees seisos, mut ei kyl tyhmän kans siihen pisteeseen ees päädyttäs

    Äänestä

  • Kaikille akoille ukon naama on yhdentekevä kunhan pätäkkää riittää.

    Äänestä

  • kokemuksesta juu kirjoitti:

    Kaikille akoille ukon naama on yhdentekevä kunhan pätäkkää riittää.

    en allekirjota tätä mulle se on ainaki ihan sama onko miehellä rahaa vai ei.. ja onko mies kaunis vai.. tärkeintä miehessä on se mitä se on sisältä

    Äänestä

  • sinfully kirjoitti:

    en allekirjota tätä mulle se on ainaki ihan sama onko miehellä rahaa vai ei.. ja onko mies kaunis vai.. tärkeintä miehessä on se mitä se on sisältä

    "sinfully", useimmat myös vastaavat kyselytutkimuksissa, että eivät toimi mainonnan mukaan. Kuitenkin havaitaan, että mainonta on erittäin tehokasta. Se on tehokasta juuri siksi, että se vaikuttaa alitajuisesti.

    Luonnossa on havaittavissa, että naaraat parittelevat sellaisten koiraiten kanssa, joilla on runsaimmat resurssit. Rakastuminen runsasresurssiseen ei ole laskelmoitua vaan täysin aitoa.

    Sama käyttäytyminen on havaittavissa ihmisellä, mutta yhtä tiedottomasti kuin muillakin eläimillä.

    Äänestä

Pitkiä naisia ei kukaan pane. Harva ulkomaan toisaalta on yli 190.

Äänestä
  • Heheh, jännä analyysi. Kuinka pitkä on "pitkä" nainen? Siis on vähintään 190 cm? Siitä en osaa sanoa, mutta itse olen 178 cm ja miehiä on aina riittänyt lähes tungokseksi asti. Osa on ollut minua selkeästi lyhyempiä, mutta eipä tuo ole näkynyt liiemmin haittaavan. Tunnen myös pari itseänikin pidempää naista ja kummasti tuntuu heidänkin ympärillään pörrääjiä riittävän. Naisen pituus on ongelma ainoastaan huonolla itsetunnolla varustetulle miehelle.

    Äänestä

  • joopa joo kirjoitti:

    Heheh, jännä analyysi. Kuinka pitkä on "pitkä" nainen? Siis on vähintään 190 cm? Siitä en osaa sanoa, mutta itse olen 178 cm ja miehiä on aina riittänyt lähes tungokseksi asti. Osa on ollut minua selkeästi lyhyempiä, mutta eipä tuo ole näkynyt liiemmin haittaavan. Tunnen myös pari itseänikin pidempää naista ja kummasti tuntuu heidänkin ympärillään pörrääjiä riittävän. Naisen pituus on ongelma ainoastaan huonolla itsetunnolla varustetulle miehelle.

    Sellainen täsmennys vielä edelliseen, että sama logiikka pätee tietysti toisinkin päin. Tiedän toki, että moni nainen on vakaaasti sitä mieltä, että miehen pitää ehdottomasti olla pidempi, ja perustelut on aina jotain lässytystä siitä miten sitten pääsee tuntemaan itsensä ah niin ihanan pieneksi ja siroksi ja tyttömäiseksi ja mitähän kaikkea vielä. Hyvällä itsetunnolla varustettu nainen ei tarvitse kaapin kokoista äijää vierelleen ollakseen mielestään naisellinen, koska hän tietää olevansa upea ihan sellaisena kuin on.

    Äänestä

Komea mies, sinulla on silmissä vikaa. Naiset ovat ihanan kaniita. Ilmeisesti naisissa on se vika, etteivät ymmärrä sinun komeuttasi,

Äänestä

niin kuvan kauniita ole,stä vain luullaan

Äänestä

Johtuisko vaikka siitä, että nykyinen kauneusihanne on luotu meikeillä, feikillä ja kuvamanipulaatiolla. Ts. etsit jotain, mitä ei ole.

Äänestä

”… vajaa 5% kauniita????? Tämä vain todistaa sen, että evoluutiota ei ole”

Tuo 5% juuri todistaa, että evoluutio on onneksi olemassa. Evoluutio karsii ulkonäkökeskeiset huonot p…t .

Äänestä

Itse olen ihmetellyt, miks vain ehkä 1:llä prosentilla miehistä on kunnon lihakset. Loput ovat luisuharteisia narukätisiä pallomahoja

Äänestä
  • "pia76". siinäpä sinulle pohtimista. Ja sitten vielä seuraavassa polvessa ja seuraavassa jne. Ettei vain osa naisista kelpuuttaisi vajaita miehiä yhdyntäkumppaniksi.

    Äänestä

  • Prisma studiossa oli vastikään juttua siitä, että aiemmin tunnettu asia jonka mikaan ihmisen ulkonäkö olisi kahdon ihmisen kohtaamisessa merkityksetön. Märkkinoinnin opinnoissa se on ollut n. 80% ihmiskäsityksestä. Eli siis kun näet ihmisen, niin visus ratkoo valtaosin mielikuvaa siitä mikä se toinen on ihmisenä.

    Toinen asia on feronomit, eli siis jonkinlainen viettihormooni, jota kaikki lajit erittävät toisten huomiota herättämään tietämättään. Naisella on vielä paljon parempi aistikyky aistia feronomia, joka sinäänsä on aika hajuton ja mauton erite. Tolki ihmisellä on myös opittua tapaa miten ihmiset kohtaavat toisiaan ja ns. epäterve aines karsiutuu helpommin pois ihmissuhteista ja seksuaalisesta toiminnasta. Mutta todellakin niinkuin tuossa alempana kirjoitan, niin se täydelisesti karsiutuva aines on kaikessa hyvin marginaalinen.... ja yoisaalta yksinjäävien osuus on huomattavan iso.... Näiden kahden ryhmän yhteen laskettu osuus on jotain 30% kaikesta. Tämäkään ei tarkoita, että joka kolmas olisi yksin koskematon, vaan se koskemattomien määrä oikeasti on tuo 3% plus toinen kolme prosenttia.

    Mutta miksi sitten parisuhteet kariutuu. Jos kaksi ihmistä kohtaa toisensa kasvotusten ja saavat toisistaan liki 80% kokonaiskuvan, niin se ihmisen oleellinen olemus jääkin aika pieneksi. Mielikuvat ovat niin vahvat, että se mitä se ihminen on oikeasti, nii jää piiloon. Ihmisen tapa kohdella ihmisiä tai pärjätä elämässä vähenee ja toiselle saattaa tulla hyvinkin sinisilmäinen olo eikä asiaa todenneta ennenkuin omakin asema on murentunut......

    Kyllähän niillä lihaksilläkin pärjätään, mutta elämä on paljon muutakin, ja vasta jäämistöä selvitettäessä nähdään mikä kukin on.

    Tämä kirjoitus ei nyt kuulu oikeasti seksiosaan, mutta siitähän tämä ketjun alkaja saa syyttää itsään.... ihmiset ottavat kumppaneita usein vain viihdyttääkseen kavereitaan.

    Äänestä

Kaikissa naisisaa on jotain kaunista
Niimpä rumia ei olekkaan
Hyvä luonne kaunistaa vielä lisää

Äänestä

Järkevää diagnostisoida ihmisiä tuolleen.

Se on aivan sata varmaa, että 97% kaikista ihmisitä on sellaisia joilla ei ole ulkonäköön liittyviä syitä miksi ei saa koskaan vastakkaisen sukupuolen positiivista huomita. 65-97% välillä on ne yksin jäävät, mutta tuskin paljoakaan koskemattomia.

Syyt on vaan jossain käsittämättömässä asiassa, ja joku aivan marginaalinen joukko jää yksin ulkopuolisessa painostuksessa.

Kukaan ei ole yksin kenenkään toisen tahdossa.

Äänestä

ei toi laskelma kyllä pidä paikkaansa. kyllä varsinkin nuorista naisista valtaosa on kauniita tai hyvin kauniita

Äänestä

Se on katos sitä kun rumat naiset antavat ja kauniit pihtaavat.

Äänestä

Kauneus on katsojan silmissä.

Äänestä

Miksi naisista 70% on rumia, 25% siedettäviä ja vain vajaa 5% kauniita????? Tämä vain todistaa sen, että evoluutiota ei ole olemassakaan. Luulisi geenien kehittyneen miljoonien vuosien aikana sen verran, että kaikista naisista tulisi nykyaikana edes siedettäviä."

Siksi 70% on keskinkertaisia/vähemmänkauniita, koska miehissäkin on samoin. Eli ruma mies saa vaan vähemmänkauniin naisen ja näin geenit jatkavat kulkuaan.

Äänestä

Parinvalinnan, jossa parhaat saavat parhaita, sivuvaikutuksena on myös hyvien ominaisuuksien kasautuminen ja huonojen ominaisuuksien kasautuminen yksilöille. Kauniit/komeat ovat keskimäärin lahjakkaampia.

Tämän voi havaita esim. suomenruotsalaisista, joista monien esivanhemmat ovat olleet ja nuorempi polvi on edelleen yliedustettuna yläluokan keskuudessa.

He ovat keskimäärin hiukan älykkäämpiä, pitkäikäisempiä ja kauniimpia kuin suomensuomalaiset. Luokkaeron pysyminen vielä tukee parinvalintaa.

Juttu on ihan matemaattinen, ei ideologinen. Mainittakoon varmuuden vuoksi, että olen suomensuomalainen.

Äänestä

Suomalaiset naiset ovat nättejä nuorena mutta 30 ikävuoden jälkeen rupsahtavat todella pahasti. Toista on italian tai aasian neidoilla. Tämä on aika surullista ja masentavaa :(

Äänestä
  • Ja afrikkalaiset rupsahtavat vielä nopeammin, mutta nuoret naiset ovat usein säkenöiviä kaunottaria.

    Äänestä

Voih, kumpa kaikki naiset olisivat kauniita fitness kaunottaria...

Äänestä

Ei ole rumia naisia, on vain liian vähän viinaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Komea mies kirjoitti:

Miksi naisista 70% on rumia, 25% siedettäviä ja vain vajaa 5% kauniita????? Tämä vain todistaa sen, että evoluutiota ei ole olemassakaan. Luulisi geenien kehittyneen miljoonien vuosien aikana sen verran, että kaikista naisista tulisi nykyaikana edes siedettäviä. Tämä on kait elämän suuri mysteeri. Jos nainen on tehty miehen kylkiluusta niin on sen miehen täytynyt olla hirmuisen ruma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu