Onneksi olkoon, RoPS! Ihan oikein sikamaisille kuopiolaisille, jotka eivät olisi ansainneet tuollaisen käytöksen jälkeen edes hopeaa. Kaiken summasi se, että tasoitus ei enää kiinnostanut, vaan puolet KuPS:n törkeistä kannattajistakin oli jo poistunut paikalta.
Olen selostajan kanssa samaa mieltä, että säälittävä on se sana, joka kuvaa kuopiolaisia. Tästä päivästä lähtien vihaan KuPS:ia ja kuopiolaisia. Toivottavasti KuPS putoaa kolmoseen.
Ottelun loputtua menivät vielä itkemään tuomarille, kun eivät tarpeeksi olleet koko suomalaiselle jalkapallokansalle osoittaneet, kuinka surkeita ihmisiä ovat. Kaikkien aikojen pohjanoteeraus savolaisilta, joiden kaikkien sietäisi hävetä (mainittakoon vielä että en ole RoPS:n kannattaja).
Suomen Cup 2013
2
94
Vastaukset
- BravoMestarijunnut
Munukka vihelsi RoPSin hyväksi: rankkari oli tarpeeton, ja RoPSin toista maalia edelsi viheltämättä jäänyt RoPSin virhe. Ottelussa nähtiin sentään yksi todellinen maali, kun nuori kuopiolainen nikkasi vaivattomasti pallon hienosta keskityksestä maaliin.
Mestaruus meni Rovaniemelle, josta heille kuuluu onnittelut. Tuomarin munattomuus ei ollut RoPSin syytä. Esa Pekonen ei saa KuPSia enää lentoon. En tiedä sopimustilannetta, mutta joukkueen nuorentaminen ja Pekosen jatkaminen on vaarallinen yhdistelmä. Eihän Pekonen ole huono valmentaja, mutta KuPSille hän on annettavansa antanut.- Toden päästä
Tähän vahva eri.
Munukka on Suomen parasta tuomarointia. Vielä korkeammalle nostan Gestraniuksen jolla on erinomaiset puhelahjat joka aittaa myös kv-peleissä.
Antilla vaan on korostava tyyli, mutta sille ei mitään voi.
Eilen ei nähty tuomarivirheitä, ja peli pysyi Munukan hallussa..
Miten rankkari oli tarpeeton? Pelaajalla oli runsaasti reagointiaikaa ja käsi oli luonnottomassa peliasennossa, ja se blokkasi vedon. Kyllä, myös suojaksi vedetty käsi on luonnottomasti.
Muuten en ota peliin kantaa, kun että oikea voitti. Kupsille kolme tappiota peräkkäin, niin ihme ettei viime finaalin punaisien jälkeen osattu lopettaa hölmöilyä..
Pistetään sun katkera viesti myöhäisyytensä piikkiin, mahtoi tappio kalvata
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112563- 1751735
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601602- 1241470
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761252
- 35996