Noita saa halvalla. Kannattaako ostaa? Onko jollain kokemuksia? Mitä kannattaa katsoa, kun käy koeajolla?
3BG 2.8 v6 4motion
klonkswagen
3784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Riippuu mitä hakee. Itsellä ollut nyt vuoden ja olen ollut tosi tyytyväinen. Tässä facelift mallissa(3BG) ei oo enää noita tukivarsien murheita.
Huoltoja:
Laatikon öljyt(samalla torsenin) kannattaa vaihdattaa. Tämä ei kuulu huolto-ohjelmaan.
Mahdollisia vikoja
-Jarruletkut tuntuu hajoilevan, onneksi aika halpoja osia.
-Ilmastointilaite on mitä on. Vikakoodia antaa aika helposti, katso ite tästä ohjeita googlella miten ne näkee laitteesta suoraan näppäinyhdistelmällä.
-Ominaisuuus, että vie öljyä tosin tämä normaalia
-Kuluttaa bensaa peruskippoa enemmän
-Lyhyet ajovalot on huonot, harmi kun jälkixenonit niin kalliita
Hyviä puolia
-Halpa hankintahinta
-Loistava nelivetosysteemi.
-Koneessa on hyvin tehoa ja vääntöä
-Hyvät etupenkit
-Tilava
-EI natise sisältä
-Varaosia löytyy hyvin, myös purkaamoilta tähän 3BG koriin.
Tuohon kun sais sen RE85 sovituksen laillisena ja muutoskatsastettuna järkihintaan, niin olis entistä parempi kulkine.
miksiköhän neliveto passattini kuluttaa 120km vauhissa 14L sadalla,onko normaalia.
Ihan normaalia tuolle paskapadalle. Ehdottomasti moottorimaailman huonoimpia moottoreita. Esim vw:n 2l 16v GT kone on lähes samantehoinen (penkissä irronnut 167hp) ja kulutus 6-7l satkulla.
Puhumattakaan tuon kusisen "v6" kansista. 100tkm ja halki tai vääntyy.