mikä on viimeisin huhu Nordean tulevista osingoista? Jokin aika sitten hehkutettiin että Nordealta voisi tulla jopa 1,5€ ylimääräinen osinko, onkohan tuo jo laskettu mukaan nykyiseen kurssiin vai voisiko kurssi pompata tuon verran jos tuollainen osinko luvattaisiin antaa?
Nordea
4
474
Vastaukset
- nalle II
Oli osinko mikä hyvänsä, niin se on jo leivottu kurssiin. Osinko ei nosta firman hintaa, vaan se on aina pois yrityksen arvosta. Jos Nordea maksaisi osinkoa 1,5€ / osaken, niin osakkeen hinta laskisi 1,5€ / osake maksun yhteydessä.
Nordea on muutamat viime vuodet jakanut vähemmän osinkoa nostaakseen vakavarausastettaan. Nyt tavoitteet ovat täyttymässä ja Nordea pystyy maksamaan suuremman osuuden tuloksestaan osinkoina. Mielestäni tästä on tulossa ihan hyvä osinkokone, jota kannattaa omistaa. - Inspektör4
Nalle tänään Dagens Industrissa: "... men det är ganska uppenbart, som Christian (Clausen) säger att utdelningarna från alla banker kommer att stiga."
- Koskee varmaan siis myös Nordeaa! - Dollar man
Veikkaan
- Sipulia silmiin
Hallituksen ehdotus on 43 senttiä. Onhan siinä neljänneksen korotus viime vuodesta, mutta aika paljon jää vajaaksi 1,5 eurosta. Aikamoista toiveajattelua on ollut havaittavissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542458
- 622342
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p151840- 621652
- 521612
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41915Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit111847Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118787Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33768- 40713