Akvaarion koko olisi 136 litraa (pituus 85cm, leveys 40cm ja korkeus samoin 40 cm). Olen ajatellut sinne kalastoksi ainakin yhtä taistelukalaurosta, kirsikkabarbiparvea ja muutamaa katinkultamonnia. Voiko näitä kaloja pitää mielestänne yhdessä ja jos voi, niin minkä verran niitä voisi hankkia?
Entä akvaarion muut kalat, mitä muita kaloja akvaariooni voisi ottaa? Minua kiinnostaa erityisesti piikkisilmät ja kiilakyljet. Tähän akvaarioon ei kuitenkaan taida mahtua taistelukalaa, kirsikkabarbeja, kiilakylkiä, katinkultamonneja ja piikkisilmiä, vai mahtuuko? Entä jos ottaisinkin kirsikkabarbien sijasta kiilakylkiä ja katinkultamonnien sijasta piikkisilmiä, niin montako ottaisin niitä? Entä jos akvaariooni mahtuisi sekä taistelukala, kirsikkabarbeja, kiilakylkejä, piikkisilmiä ja katinkultamonneja, niin montako ottaisin niitä?
Itse olen ajatellut suunnilleen tälläistä kalastoa:
1 taistelukalauros (ja ehkä 2-4 naarastaistelukalaa)
noin 8-12 kirsikkabarbia TAI kiilakylkeä
4-6 katinkultamonnia TAI noin 8-12 piikkisilmä
Mielipiteenne tälläisestä kalastosta?
Henkilö ilman tietoa
0
97
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251798- 125811
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.114603- 53565
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89531- 65521
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan85515- 40500
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko59485Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267460Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34443- 8426
- 58412
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä50405Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota30402Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9389Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27386Pystyttäiskö me vakaaseen
Suhteeseen? Ettei se käy molemmille liian kuormittavaksi ja plussia on vähemmän kuin miinuksia.36375- 38375