Oon kasi luokkalainen poika. Oon aina ihmetellyt että mikä mussa on vikana. En koskaan pysty peittämään tunteitani. Esim itken välillä koulussa, punastun vaikka vastaan väärin, tai jos teen jotain väärin. Mulla on välillä ollut ongelmia pelkojen kanssa, esim mua rupee ahdistaa, jopa itkee keskellä tuntia jos jotakin tapahtuu esim joku tekee jotain että rupee särkee tai sattuu johonkin. Siitäkin oon ruvennut melkein itkemään kun ope laitto ylimääräisen miinuksen ilman syytä. Mua välilla kiusataan noiden itkukohtauksien takia. Vapaa ajalla oon yleensä sisällä tietokoneella. Tykkään todella paljon animesta, mutta esim oon katsonut jonkun rakkaus animen lopun tai kuuntelen sen tunnaria ( en kuuntele muuta musiikkia kuin j-pop) (tykkään varsinkin romattisista animeista) niin mulle tulee semmoisee outo ikävä tunne pariksi viikoksi että kun ajattelen sitä loppua niin melkein rupeen itkee. Mitä muss on vikana?
Mikä mussa on vikana
Mikävikana
3111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sano vielä että katsot poneja...
Ei sussa oo mitään vikaa. On oikeesti vaan hyvä asia jos osaa näyttää tunteet. Enemmän olisin huolestunut, jos mikään ei tuntuis miltään. Ihmisistä, jotka näyttää tunteensa voi olla yleensä aina varma, että tunne on aito, eikä ihminen valehtele. On ihan tyhmää kiusata toista tollasesta asiasta.
voi kultapieni ei sus oo mitää vikaa oon tyttö ja sama juttu oon 14 v mut en koulus koskaa itke muutaku todistusten jaos mut jos kuuntelen/katson jotain surullista nii sama juttu mul aina. Tai mun asioista puhutaan nii mun on vaikee puhuu niist ja itekki itken sillon.