Voiko Helsingin sukupuolitautien klinikalla käydä sukupuolitautitesteissä vaikkei epäile mitään tautia. Oon harrastanut 3 miehen kanssa seksiä ja kahden kanssa ilman kondoomia. Joten haluaisin käydä varmuuden vuoksi.
Voiko sielä testata kaikki sukupuolitaudit vai testaako ne vaan yleisimmät?
Sukupuolitautitestit
5
231
Vastaukset
- aikaa tilaamaan
Menisin varmuuden vuoksi - suojaamaton yhdyntä ym. sisältää aina vaaran.
Miten ihmeessa joku vielä harrastaa tuntemattomien kanssa suojaamatonta seksiä - aika riski.....- oiuytrdfghjk
Kukaan ei ollut tuntematon. Miesystäviä tai miehiä joita olen tapailut pidemmän aikaa. Yhdynnässä on aina ollut kondoomi käytössä, muttei suuseksissä ja taudithan tarttuu myös oraaliseskissä. Siksi kyselen.
- hojohojo3
aika epätodennäköistä
- kaalimato.com
Hei,
Ensisijainen sukupuolitautien testauspaikka on oireettomille henkilöille oma terveysasema. Mutta sukupuolitautien poliklinikalle voi myös soittaa ja kysyä heiltä asiaa.
Terveisin
Kaalimato.com- oiuytrdfgh
Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674