Pälvikalju mökkeilijä

Taas naapurit tuli mökiltä kotiin. Isännän naama kuin joulupukinperäsin. Punainen.
Viinaa taas juotu koko viikonloppu.

Mökkien hinnat romahtaa.
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muista lääkkeet!

Äänestä

Korttelipoliisi ei tarvitse suomessa viranomaisvalvontaa kun naapurit tietää asiat tarkemmin kuin asianosaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naapurin Birgitta kirjoitti:

Taas naapurit tuli mökiltä kotiin. Isännän naama kuin joulupukinperäsin. Punainen.
Viinaa taas juotu koko viikonloppu.

Mökkien hinnat romahtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu