Täst on jo varmaa ketju mut iha sama. Eli oon totaalisen ihastunut yhtee meiän lukion tyttöön. Oltiin samassa yläkoulus, mut ei tutustuttu, ja nyt oon vast ihastunu siihe. Ehkä mä vaa ihastuksissani kuvittelen, mut tuntuu et hän kattois mua joskus tunneil sillee epäluonnollosen usein. Voisko olla mahdollist et hän ois kiinnostunu must? Ei olla paljo yhtää puheltu vaiks haluaisinki. Olisko siis myös jotainn vinkkiä miten lähestyä häntä?
Kiinnostunut?
Hölmöihmine
7121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juokse,ryömi,kävele jne...
Ainii, asiallisii vastauksii kiitos.
No ekaks tää yleisin kysymys: Onks sul & tytöl face? Ootteko kavereita? Jos ette oo ni pyydä kaveriksi ja sit alat vaa juttelee --> :D
Ootteko millään samoil tunneil? Voisit kysyä läksyjä facessa tai jos sul on tytön numero ni lähetä tekstari ja kysy..
Ja en tiiä ootko ujo vai et mut jos joskus huomaat tytön kattovan sua niin kato takas ja hymyile! (tyttö nimittäin voi olla ujo ja sen takii ei ite lähesty sua)
Ja no jos ootte jollaa samal tunnilla & sattusitte istumaan aika lähellä toisianne ni voisit vaa kysyy jotain että "monelt tunti loppuu?" "mitä ope sano äsken, en kuullu?" tai jotaan tollasta.. :D tosin voi olla hankalaa kysyy randomist jotaa tollast jos ette oo ikinä (?) oikee aikasemmin jutellu..
mut joo mee vaa juttelee ihan mistä vaa, kysy faces kaveriks, pyydä numero jne..
Ja jos kerta olitte samal yläasteel ni yks helppo alotusrepliikki (jos ette ollu samal luokal sillo) vois olla "hei eiks me oltu samal yläasteel?" & siitä se lähtee ;)
Ollaan fbs kaverei, mut ei oo numeroo. Tänää juteltii jonku aikaa koulujuttuja, mut en sitte viittiny enempää jutella vaikka halusinki. Eikä kiinnostuneelta vaikuttanut keskustelun perusteella :(
No sun pitää vaa jatkaa jutteluu et näät tykkääks se susta vai ei! :D
Miksi ei vaikuttanut kiinnostuneelta?
Itse lukiossa "tuijotin" tai no katse hakeutui vanhoihin koululaisiin päin ihan vain sen takia, että oltiin oltu samassa koulussa vaikka ei tunnettu sen paremmin. En siis ollut kiinnostunut, katse nyt vain harhailee tunneilla. Joitain tuijotin ulkonäön takia tai jonkun mielenkiintoisen vaatteen, en silti ollut kiinnostunut. Ei voi päätellä oikein mitään tuollaisesta.
Jos tyttö on huomannut sun katsovan häntä, voi myös sen takia "tarkistaa" kyyläätkö häntä.
En silti heittäisi pyyhettä kehään, tutustu tyttöön.
Juttelin tänää hänen kans fbs, mut hänelt meni aina joku 5-10min kirjottaa takas, se on kenties huono merkki?