autonäyttely

olipahan taas hieno autonäyttely satamakadulla tänään puolilta päivin.adventtikirkolla jakoivat eu-ruokakasseja vähävaraisille.oli 320 cdi mersua,c5 sitikkaa,farkkubemaria,kartano volvoo ja foort mondeoo.ei ainakaan näyttäny päällisin puolin olevan kovin köyhää porukkaa.tai sitten on osamaksut myöhässä.miten ilkiättekin näytellä köyhää.hävetkää perk......le.
7450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ehkä ne ovat korviaan myöten veloissa, koska on velaksi ostettu asunnot ja autot ja ehkäpä vielä kulutusluottoakin otettu, että saadaan kotiin ihanan fantsut (ja tietenkin kalliit) viimeisimmän kotkotuksen mukaiset mööpelit ostettua, niin voi sitten vieraille näyttää kuinka hyvin meillä menee.

Ruokajonosta käydään sitten evästä hakemassa, että saadaan auton osarit ja asuntolainat maksettua.

Vähän ymmärrystä toivoisin niillekin poloisille. Katsos, kulissien pystyssä pitäminen maksaa.

Äänestä
  • Oliko siellä perserebelssien hienoja autoja näätillä? Ne on nii hienoja et ei varmalla muualla näe paitsi parkatin 'veholla'.

    Äänestä

  • Ja kokoomusta vielä äänestävät.Ollaan olevinaan porvareita.

    Äänestä

  • seitsemän plus kahdeksan kirjoitti:

    Oliko siellä perserebelssien hienoja autoja näätillä? Ne on nii hienoja et ei varmalla muualla näe paitsi parkatin 'veholla'.

    Oel siellä yks harmaa pieni urheiluauto, kaks kassia näätti suanee.

    Äänestä

Kyllä se taitaa olla niin, jotta ne autot ovat suurimmaksi osaksi rahoitusyhtiöiden autoja, mutta kuskit ovat nälissään. Eräskin mersumies näkyi syöneen itsensä niin tiineeksi, että ei saanut käsiä nyrkkiin.

Äänestä

Varokaa ja seuratkaa niitä vapaita kirkkokuntia, niillä ei ole puhtaita jauhoja pussiss.
Vapaakirkossa muhii klikki, poliitikot vanhemmistossa jne
Kysykääs uskovaisjeesustelijoilta mitä on tullu tehtyä ennenkuin synnit tuli saatua anteeksii
KARMEETA

Äänestä

Seuraavaksi ne vaatii että EU ruokajakeluun on saatava drive-in linja MacDonaldsin tyyliin ettei palvikinkulla turvonneen sian tarvitse nousta mersustaan nostamaan ruokakassia itse auton kyytiin kuin jonkun tavallisen rahvaan edustajan. Tuuppaa vielä jonossa edellä seisovan mummon kumoon ojanpohjalle että kerkeäisi jonosta nopeammin seuraamaan pörssikursseja ettei hyviä osto- ja myyntitilaisuuksia menisi ohi silmien...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oliko nälkä kirjoitti:

olipahan taas hieno autonäyttely satamakadulla tänään puolilta päivin.adventtikirkolla jakoivat eu-ruokakasseja vähävaraisille.oli 320 cdi mersua,c5 sitikkaa,farkkubemaria,kartano volvoo ja foort mondeoo.ei ainakaan näyttäny päällisin puolin olevan kovin köyhää porukkaa.tai sitten on osamaksut myöhässä.miten ilkiättekin näytellä köyhää.hävetkää perk......le.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu