Onko tietoa, mitä (noin suurinpiirtein) maksaisi Chevy Estate stw vm.90 tuplapakoputkien materiaali (eli putket itse) ja asennus? Siis eri variaatioineen?
tuplaputket
stw:iin
7690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mahdoton kysymys, eri variaatioita ja valmistajia on niin paljon että otahan yhteyttä suomalaisiin tavaran toimittajiin.
näin se varmasti pitää tehdä.
Kannattaa kysellä yksityisiltä pajoilta...
Saat haluamasi putkiston alle puolella hinnalla verrattuna "merkki tuotteisiin", ja ainakin itellä on kestänyt tosi hyvin!
Osta rosteri putkee ja tee ite. Pöntöt vaan hommaat.
maksoi 2,5 " tuplaputket h-putkella ja yhdellä vaimentajalla / puoli vajaa kaksi vuotta sitten Kojepajalla, Herttoniemi, Helsinki.
Auto oli tosin -80 Pick-up peltisarjoilla ja ilman kattia. -90 STW:ssä on kaiketi katti ja yksi putki vakiona. Ilman katin poistoa ja avarampia pakosarjoja tuplien hyöty soundia lukuunottamatta on aika mitätön.
Onko tästä H-putkesta suurta hyötyä? Vissiin tehoihin?
Kiitos kaikille vinkeistä!