Kyllähän Popeda saa jonkun räkälän ja yökerhon helposti täyteen ja isommista areenoista Tampereella täyttyy helposti Pakkahuone.
No nyt Popeda keikkailee syksystä mm. Helsingin kultuuritalolla ja eipä ole mitään mahkuja saada tupaa täyteen. Konsertti on 19.10 ja jestas kun on vielä paljon tyhjää paikkaa.
Toki lipun hinta on 34,50 ja siihen vielä lippukulut päälle. Monikaan ei ole valmis maksamaan Popedan näkemisestä tuollaista summaa.
Liput myy huonosti
6
425
Vastaukset
- poppedaaaaaaaaaaaaaa
Alakatsomokaan ei ole vielä täynnä! Puhumattakaan Kulttuuritalon yläkatsomosta. Popedan suosio on selvästi hiipumassa.
Pakkahuoneellakin on kaksi keikkaa peräkkäisinä iltoina. Tuskin saavat myytä molempia iltoja loppuun, jos toistakaan. Tosin Tampereella ja Hämeessä on niin junttia jengiä, että voi ehkä jotenkin onnistua. - Ikurin juntti
Kanada!
- onko pipo kireellä
Ei millään bändillä suosio voi ollakkaan jatkuvasti tasaista. Popedakin on kiertänyt Suomen mantuja niin kauan että on nähnyt pahempiakin aikoja. Sitäpaitsi näinä aikoina ei millekkään porukalle keikkokojen suosio ole ollenkaan varmaa. Jaa olenko fani ?. En mutta enköhän viimeistään ensi vuoden aikana jossain käy Popedan näkemässä.
- alkuperäinen ukko
No tarkoitinkin sitä, että Popedalle on edelleen tilausta ja varmasti se myy edelleen salit täyteen, mutta ne ovat sellaisia 100-500 hengen paikkoja. Tuollaisten yli tuhannen hengen mestojen täyttö ei Popedeltakaan yksinään enää oikein onnistu.
Lisäksi tuo Kulttuuritalon keikka oli tyyliin rokkibändiä katsotaan istualtaan ja sellaiseen ei oikein suurin osa Popedan faneista taivu ja siitä innostu. Varmasti verotti väkeä. Popedaan kun kuuluu se, että keikalla hillutaan sata lasissa ja yleisö on tillintallin ja nykyään jopa enemmän sekaisin kuin bändin jäsenet.
Liput oli myös julman hintaiset. Toki laadukas keikka kyseessä, mutta monelle Popedankin dikkarille melkein 40,00€ lipusta per lärvi on liikaa. - 20+12=32
alkuperäinen ukko kirjoitti:
No tarkoitinkin sitä, että Popedalle on edelleen tilausta ja varmasti se myy edelleen salit täyteen, mutta ne ovat sellaisia 100-500 hengen paikkoja. Tuollaisten yli tuhannen hengen mestojen täyttö ei Popedeltakaan yksinään enää oikein onnistu.
Lisäksi tuo Kulttuuritalon keikka oli tyyliin rokkibändiä katsotaan istualtaan ja sellaiseen ei oikein suurin osa Popedan faneista taivu ja siitä innostu. Varmasti verotti väkeä. Popedaan kun kuuluu se, että keikalla hillutaan sata lasissa ja yleisö on tillintallin ja nykyään jopa enemmän sekaisin kuin bändin jäsenet.
Liput oli myös julman hintaiset. Toki laadukas keikka kyseessä, mutta monelle Popedankin dikkarille melkein 40,00€ lipusta per lärvi on liikaa.LIIKAA ON LIIKAA LIIKAA ON näin se pate kusettaa tovereita ja juntit maksaa.
- miki-66
20+12=32 kirjoitti:
LIIKAA ON LIIKAA LIIKAA ON näin se pate kusettaa tovereita ja juntit maksaa.
Tarkoitatko kenties punaisia tovereita? No, niitä saa ja pitääkin kusettaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t563857- 332261
- 402144
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171731Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401562Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251492- 801457
- 1411186
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221153Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901125