Olen tyytyväisyydellä saanut lukea mediasta että Poliisi todella aikoo vähentää varsinkin Helsingissä ja muissa isoissa kaupungeissa lompakkovarkautta joka rehottaa mitä härskimmin. On ihan todistettua että Helsinkiin saapuu ulkomailta oikeen ammatti varkaita jotka ryhmässä hoitavat viattomien ihmisten lompsat parempaan talteen. Siis omaan taskuunsa. Tietysti tuo ongelman hoidossa on onkelmiakin. Jotenkin tuo lompavarkaus muistuttaa rottien ja hiirien pyyntiä. Nimittäin. Ensin kokeillaan jotakin. Ei onnistu. Sitten kokeillaan jotakin toista konstia ja heti saattoi tärpätä.
Lompsavarkaiden kiinni otetuille pitäisi heti laittaa käännytys koteihinsa. Mistä ovat tulleetkin ja Poliisin pitäisi informoida yleisesti että lompsavarkaat aiotaan käännyttä kotimaihinsa.
Hieno juttu
varkaat koteihinsa.
0
133
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2573619
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1332598Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta152075Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2271898Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3491879- 571468
Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita491414- 1111150
- 1031147
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan711130