Hankittiin uusi koira taloon karkeakarvainen mäykki 4kk. 3 viikkoa ollut jo ja nyt alkanut viikko sitten tukkoisuutta ja nuhaa, ei aikaisemmin mitään koira-allergioita!! En missään nimessä haluaisi luopua uudesta tulokkaasta ja olen siihen jo kiintynyt mutta olo on aika mahdoton varsinkin öisin. Neuvolasta kerrottiin että voin ottaa Heinixiä ja se on auttanut. Laskettuun aikaan on vielä pari kuukautta ja mietin että lääkkeillä olotila on ookoo mutta ilman niitä mahdoton. En voi syödä lääkkeitäkään jatkuvasti neuvolasta sanottiin ja en haluaisi luopua koirasta. Mitä tämmösessä tilanteessa voisi tehdä?
Koira ja raskaus
jaappujk
0
90
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1783045Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2992709Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751768Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501667Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221326
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151198Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3901182Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041073