Jospa onkin niin

Löytyykö kohtalotovereita, jotka odottavat vaikeaa leikkausta ja pelkäävät sitä kuollakseen, vaikka leikkaus olisikin ainoa uusi mahdollisuus?
2295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä kaikki pelkäävät leikkausta enemmän tai vähemmän. Saat pelkoosi sairaalassa apua kunhan kerrot sen osastolle mentyäsi!

Äänestä
  • ...älä pelkää mitään jätä kaikki lääkärien ja hoitajien huomaan ja tietysti Jumalan haltuun.

    Itse pelkäsin, niin et olin vähällä tulla hulluksi, mutta se on ihan turhaa, kyllä siellä huoli pidetään, itsekin joudun vielä leikkaukseen joskus, mutta toivon, että voisin mennä rauhallisin mielin ja antaa kohtalon määrätä asian, jolle en itse kerran voi mitään.

    Tulee mieleen, laulun sanat Jumalan kämmenellä ei pelkää....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että elän vain kerran kirjoitti:

Löytyykö kohtalotovereita, jotka odottavat vaikeaa leikkausta ja pelkäävät sitä kuollakseen, vaikka leikkaus olisikin ainoa uusi mahdollisuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu