Minulle alkoi reilu viikko sitten ilmestyä kutisevia näppyjä joita alkuun luulin hyttysenpuremiksi. Niitä kuitenkin ilmaantui lisää eikä yhtään hyttystä näkynyt eikä kuulunut. Muutamassa päivässä näpyt alkoivat muuttua kirkkaiksi rakkuloiksi, jotka kasvavat noin 1-3 mm kokoisiksi (en tiedä, mitä niille lopuksi tapahtuu) tai, jos ne rikkoutuvat, ne kuivuvat ja jättävät pienen jäljen. Näitä näppyjä/rakkuloita on eniten jalkaterässä ja varpaissa, jakaholvissa, kantapään ja nilkan ympärillä. Myös säärissä on muutama, sekä pari sormissa ja käsivarsissa, jotka eivät kuitenkaan näytä kasvavan yhtä nopeasti. Uusia ilmestyy enää ehkä yksi-kaksi päivässä.
Iho on muuten normaali, ei kuiva, punoittava eikä turvonnut. Olen kaivenut nettiä kolmella eri kielellä eikä oikein mikään kuvaus tunnu osuvan täysin.
Pari kuvaa:
http://aijaa.com/HMEVlu
http://aijaa.com/t9Ka89
En ole syönyt mitään erikoista enkä aloittanut lääkitystä. Nukumme miehen kanssa samassa sängyssä, eikä hänellä ole oireita. Mitä kummaa tämä voisi olla?
Kutiavat näpyt jotka muuttuvat pieniksi rakkuloiksi
Anina
1
435
Vastaukset
- Lissuuuuuuuuu
Molluska?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964224Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu792970Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv522211Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981858Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361587Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403