Kutiavat näpyt jotka muuttuvat pieniksi rakkuloiksi

Anina

Minulle alkoi reilu viikko sitten ilmestyä kutisevia näppyjä joita alkuun luulin hyttysenpuremiksi. Niitä kuitenkin ilmaantui lisää eikä yhtään hyttystä näkynyt eikä kuulunut. Muutamassa päivässä näpyt alkoivat muuttua kirkkaiksi rakkuloiksi, jotka kasvavat noin 1-3 mm kokoisiksi (en tiedä, mitä niille lopuksi tapahtuu) tai, jos ne rikkoutuvat, ne kuivuvat ja jättävät pienen jäljen. Näitä näppyjä/rakkuloita on eniten jalkaterässä ja varpaissa, jakaholvissa, kantapään ja nilkan ympärillä. Myös säärissä on muutama, sekä pari sormissa ja käsivarsissa, jotka eivät kuitenkaan näytä kasvavan yhtä nopeasti. Uusia ilmestyy enää ehkä yksi-kaksi päivässä.
Iho on muuten normaali, ei kuiva, punoittava eikä turvonnut. Olen kaivenut nettiä kolmella eri kielellä eikä oikein mikään kuvaus tunnu osuvan täysin.

Pari kuvaa:
http://aijaa.com/HMEVlu
http://aijaa.com/t9Ka89

En ole syönyt mitään erikoista enkä aloittanut lääkitystä. Nukumme miehen kanssa samassa sängyssä, eikä hänellä ole oireita. Mitä kummaa tämä voisi olla?

1

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lissuuuuuuuuu

      Molluska?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      76
      5670
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3161
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2788
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2092
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2075
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1879
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      100
      1864
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1805
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1488
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1278
    Aihe