Moikka!
Olen tässä yrittänyt etsiä itselleni bi-naista seurakseni jo monen vuoden ajan, mutta ei tunnu löytyvän. Netissä on vaan feikkejä.. "Alan" baareista ei ole löytynyt.. Pareja kyllä löytyisi, mutta haluan vaan naisen kanssa pitää hauskaa..
Kertokaa mulle mistä te olette seuranne löytäneet? Alan olee jo epätoivoinen.
Olen tässä yrittänyt etsiä itselleni bi-naista seurakseni jo monen vuoden ajan, mutta ei tunnu löytyvän. Netissä on vaan feikkejä.. "Alan" baareista ei ole löytynyt.. Pareja kyllä löytyisi, mutta haluan vaan naisen kanssa pitää hauskaa..
Kertokaa mulle mistä te olette seuranne löytäneet? Alan olee jo epätoivoinen.
Vastaukset 73
Vanhimmat
en mistään valitettavasti :/
Näin, täytyy yhtyä edelliseen .... tosi vaikeaahan se ystävän löytäminen on, ja jos ei asu etelä-suomessa, eikä muutenkaan isoissa kaupungeissa....ja on viel naimissa, niin vaikeus-astetta riittää... Mutta toivoa ei saa menettää...
Olen naimisissa, tosin asun pääkaupunkiseudulla...
Niin........ välimatkaa on satoja km:jä niin..... : (
Ois hauska tehä joku joukkotapaaminen bi-naisten kesken, mutta tuskin monikaan tulis loppupeleissä pakaille :/
Miks sen pitää olla just bi? Miksei lesbotytöt kelpaa?
Kelpaa mulle, jos niillä ei ole asenne ongelmaa bisseijä vastaan :)
Siis kyllä lesbotytöt/naiset kelpaa myös.. Mutta jokaikinen lesbo, johon olen törmännyt on niin "bi-vastainen", ettei sitten suostu mihinkään. Enkä viitsi valehdella, että olen lesbo, että saisin jotain. :)
Olisi jokin bi-treffi palsta...minäkin etsin sitä jotakin, en niinkään seksin kaipuussa, tuntuu että useimmat ovat vain sitä vailla, niin olen jotenkin väsynyt etsimään.
Tuntuu, että jos sanoo olevansa bi niin luullaan heti, että ettii vaan seksiseuraa. Eihän se niin meee !
Näin juuri.
Et sitten tajunnut, että ihan tällä Suomi24-palstalla on tuo treffiosio, jossa voi rajata bi-ihmiset?
Kirjekamuiksi löysin pari tyyppiä keväällä. Toinen tosin rakastu muhun, ja koskei mulla ollu tunteita häntä kohtaan niin ystävyyskin sitten loppui. Mutta lisääkin kamuja kaipaisin :)
Täällä toinen maaseudun asukki. Kavereita on vähän ja kun niiden löytäminen tuntuu olevan vaikeeta niin vasta se on vaikeeta löytää toisia bi naisia. Itsekin haluaisi ystävyyttä enemmin kuin seksiä...
Voi vitsi, miten me oikein pääsisimme tutustuun...asun itse oulun korkeudella.
Totta näin miehenä, mutta vaikka kuinka vakuuttaa niin kyllä sitä seksiäkin kaipaa aivan takuulla:)
Täältä löytyy, mukavaa bi-naista etsimässä, oulun seudulta. Mikäli vielä kaipailet.
No niin, heti täällä sovitaan treffejä. :D Mäkin nyt ilmoitan asuvani Varsinais-Suomessa, aika liki Turkua. Anyone? Niin juu, ikää mulla on 27. :)
Hei,
olen kanta-hämeestä.
kirjoitteleppa minulle niin katsotaan [email protected]
[email protected]
Täällä 21v tyttö Kymenlaaksosta :)
Täällä ois kans toinen Kymenlaaksosta.
Olen bi henkinen mies kans Kymenlaaksossa. Seksi ei ole päällimmäisenä mielessä vaan ystävyys ja keskustelu. Kirjoittele. Ystä[email protected]
Onko PK-seudulta naisellisia neitosia? :)
On :) ootko ite naisellinen?
Vieläkö pk seudulla joku
onko oulun seudulla järkeviä ihmisiä, jotka ei etsi seksiseuraa?
voisi joskus käydä jonku kans vain vaikka oulussa kahvilla ja jutustella.
kyllä on.Oulussa
laita txt 0404623797
anteeksi, mutta olisin todella typerä, jos laittaisin viestiä netistä saamaani numeroon. voit tietysti olla todellinen ja mukava nainen, mutta minä en sitä voi tietää. :)
Hei,
Täältä löytyisi naisellinen bi-nainen Helsingistä. Laittakaa viestiä, jos kiinnostaa. Osoite on [email protected].
Kyllähän se voi olla vaikea sitä seuraa löytää, ainakin Kainuusta.
Suoraan sanottuna, ei löydy mistään. Vaikka olen pk-seudulta, ei silti täältä löydy mitään. Bimiehelle seuran löytyminen voi olla vaikeampaa kuin naiselle, koska heteronaiset karttavat ja homot vielä enemmän.
Kyllä sä homomiehiltä ainakin munaa saat jos tahdot kun menet Vogueen tai Keltaiseen ruusuun:)
En ole seksiä etsimässä vaan ystäviä/harrastuskavereita, joten sekin rajoittaa.
Päinvastoin.
Peppua tai suuta.
Hei ja myös kaikille!
Kokeilkaa sitä Qruiser.comiin koska etsimällä ehkä helpompi löytyä tai ihan mitä toivoisitte etsimänne.
Juu Qruiser on ihan hyvä, mutta ihmiset siellä on tooooosi ujoja laittamaan viestiä. Mukaan lukien minä 8)
Niin kai on,että ujoja siellä :-).En itse ole kovin ujo ole,mutta uskallan kyllä laittaa viestiä.Saa nähdä sitten jos laitan viestiä että uskallaako joku vastata :-D.
Satakunnasta bi-naista pariskunnalle? Siis n m parille.
[email protected]
qruiserista löydy kun sekopäitä,ilmoitustaulu ja keskustelut heidän hallinnassa
siellähän on homoja pääasiassa, olisko siitä kiinni?
ehhei on muuten ihan bisse joka siellä suurimpana häärää
Täällä 45v bi-nainen Turun suunnalta. [email protected]
Tutustutaan... :)
Etsin itselleni naisellista bi- seuraa. Seurustelen miehen kanssa, mutta joskus olisi kiva "leikkiä" ja hyväillä naista (mieheni on sinut asian kanssa).. Mikäli voit joskus tulla käymään Treen seudulla minua tapaamassa niin laita viestiä. Luotettavuus ihmisessä on tärkeintä mitä arvostan ja pidän siitä että ihminen huolehtii ulkoisesta olemuksestaan, kuten itsekin teen. Olisi kiva saada uusi luotettava ystävä. laita viestiä mikäli koet, että kiinnostaa
[email protected]
66v bimies Turusta olen !
Enpä oo löytänyt. 43v bi nainen.
44v bi-nainen. Ja haen ihan vaan seksiseuraa kokoon katsomatta.
En ole myöskään löytänyt, mutta en halua varattua. Kaikki lähestyneet naiset on olleet miehen kanssa liitossa ja halunneet naissuhteen rinnalle. Minä taas haluan kunnon parisuhteen vapaan naisen kanssa.
On kyllä aika vaikeaa löytää bi seuraa en itsekään ole siinä onnistunut. Tein profiilin Suomi 24 sivulle, mutta ei siitä mitään tullut kun kaikki oli miehiä ja eivät osanneet lukea että en kaipaa heidän seuraansa ja sitten tuli huorittelua ja muuta haukkumista.
Mistä päin olet?
Ei ole bi naisista ruuhkaa. Kun löytäisi sen itsenäisen villikon hauskan viettoon, niin vois lakata vonkaamasta.
Siis mitäh! Ei kai bi tarkoita polyamoriaa. ..Jotkut on naimisissa ja silti etsitään naisseuraa "kaikkeen kivaan". Huh huh.. ei kaikki bi seksuaaliset ole polyamorisia.. ihme Ettei seuraa löydy.
Itse loin vastikään tuonne S24-treffien puolelle profiilin joten nähtäväksi jää, että tärppääkö sieltä sellainen sopiva ja passeli kaveri ;)
Nostetaanpa vanhaa ketjua. Mistä 55v binainen löytäisi naisen pysyvämmäksi seuraksi? Ihan vaan naisen, ei miestä siinä sivussa. Olen sinkku ja en halua satunnaista hoitoa tai tarjouksia parista. Keskustelutaitoinen ja luotettava, liikunnallisuus plussaa.
Kokeileppas leikilläs onneasi tuolta lesbopalstan puolelta.
Siellä usein binaiset lynkataan häilyvä, epäluotettavina jne..
Siellä nyt lynkataan vähän kaikkia vuorotellen. Ei leikistä saa suuttua.
Mä en tiiä voinko suositella tuota lesbolandiaa etsintäpaikaksi kun bi olet. (tai muutenkaan). Leikinlaskuksi sitä siellä tapahtuvaa suoranaista vtuilua ja pskamaisuutta kovin tuossakin tahdotaan väittää, mutta kyllä se on ihan sitä itseään. Ei siinä hyväkään huumorintaju kovin auta. Ootko treffipuolta kokeillut?
Mitäs lesbo tekee täällä meidän binaisten seurassa?
Tuota melkein samaa multa on kysytty lesbopuolella, vaan sinne en kelpaa kun en ole tarpeeksi lesbo, kun oon miesten kanssa suhteissa aiemmin ollut. Kiitos vaan kysymästä.
Niin, joskus se on toki hankala päättäää mitä on, ja mihin "leiriin" kuuluu. Ymmärrän kyllä hyvin. Täällä nyt on ainakin kivoja ihmisiä, vaikka hiljaista onkin.
Lesbopalstalla on nyt roustattu ihan kaikkia, et ole ainoa, vaikka se siltä saattaa tuntuakkin. Siellä on lesbojakin nimitelty junteiksi ja vaikka miksi. Toiset kestää sen roustin suuttumatta, ja toiset on herkkänahkaisempia. Kumpaa sinä olet?
Olen seurustellut biseksuaalin kanssa. Ihan uskollinen oli siinä missä muutkin kumppanini ovat olleet. Erot ovat tulleet ihan muista syistä johtuen kuin seksuaalisesta suuntautumisesta. Lesbona sinulla on melko vääristyneet ajatusmaailmat biseksuaaleista ihmisistä.
Ei mullakaan kauhea paksu nahka ole, mutta en taida herkkänahkaisimpiakaan olla. Kipukynnys on kuulemma kova.
No kuulemma en myöskään biinä ymmärrä mitään lesbojen elämästä eli se sitten siitä ja kaikkien elämistä. Ja tuo uskollisuus tai luotettavuus ei kyllä riipu tai roiku siitä mikä seksuaalinen suuntaus on. Samalla tavalla on pettäjiä kaikissa ryhmissä.
Lesbona et ymmärrä biseksuaaleja ja biseksuaalina et ymmärrä lesboja.
Oletko mahdollisesti hetero? Heteroillekin löytyy kyllä omaa palstatilaa. Sinkut- palsta voisi olla se sopiva?
Älä jaksa, kiitos.
No Anteeksi, ei ole tarkoitus loukata tai pahoitta sinun mieltä. Kunhan vähän leikittelin tuolla heteroajatuksella. Jokuhan sanoi kirjoittelevansa tuolla sinkkupalstallakin. ;)
Ok.
Käännytä oma rakas työpaikalta. Voisitte laittaa vaikka oman yrityksen pystyyn... Sellainen joka syntyisi teidän rakkaudesta ja eläisi sillä, niin kuin tekin.
Olen sinkku ottakaa naiset yhteyttä puh +3580442441162
Minä myös Etsin Biseksuuaali naista ja haluaisin ihan vaa pitää kivaa ja hauskaa
Mistäpäin olet? Minkä ikäinen olet?