Doro PhoneEasy 332 -merkkinen kännykkäni on mennyt vahingossa äänettömälle enkä saa vaihdettua sitä äänettömältä pois. Olen yrittänyt painaa # -näppäintä pitkään niin kuin ohjekirjassa neuvotaan, mutta näyttöön tulee vain rivi # -merkkejä. Onko muita keinoja?
Doro-puhelimen ääni kuuluviin
2
16435
Vastaukset
http://www.doro.fi/ProductManuals/Manuals/Manual_DoroPhoneEasy332gsm_sv_no_da_fi_v12.pdf
Kyllä sen pitäisi onnistua painamalla sitä ruutu painiketta. Jos ei niin jotakin on vialla. Kokeile akun pois ottoa ja takaisin laittoa.- Anonyymi
Doro 6041 puhelimessa on esto asennolle "äänetön". Äitini osasi siitä huolimatta kytkeä puhelimen äänettömälle, kun koesoitin hänelle toiselta puolen pöytää. Ihmettelin kahden soittamisen ja vastaamisen jälkeen, kun soittoääntä ei enää kuulunut. Puoli tuntia kun räpelsin, en ollut saanut soittoääntä takaisin. Huolestuttavinta on, että tämä on nähtävästi Doron ominaisuus. Ei saa olla niin, että vain puhelinasetukset nollaamalla puhelin toimii taas. Kyllä se äänettömälle menee käytössä joka tapauksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4108982Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1873506- 201958
- 801227
- 751090
- 271085
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta641041Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791035- 551013
- 65940