Haluan poikalapsen...

Boy...

En tyttöä.
Pelottaa.
Entä jos sieltä tuleekin tyttö?
Voin vain kuvitella sen tilanteen, kun lapsen sukupuoli saadaan selville ja sieltä paljastuu tyttö eikä poika...
En tiedä mitä tekisin...
Pelkään ettei minun ja lapsen välille synny sidettä...
En halua tyttölasta.
Mitä siinä vaiheessa voi enää tehdä, kun ultrassa selviää, ettei poikaa tule?
Masentuisin...
Onko abortti enää siinä vaiheessa mahdollista?
Jos oikein toivoo poikalasta, toimiiko se?
Onko mitään tapoja varmistaa, että lapsesta tulee poika?
Olemme keskustelleet asiasta puolisoni kanssa, ja olemme molemmat vahvasti sitä mieltä, että haluamme pojan.
Älkää tuomitko, ihmiset ovat erilaisia.

9

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kamalaa...

      "Älkää tuomitko, ihmiset ovat erilaisia". Niinpä, ihmiset ovat erilaisia, jopa poikia ja tyttöjä ja se pitäisi hyväksyä siinä vaiheessa, kun lasta alkaa toivoa. Kuten sekin, ettei sieltä välttämättä tule kumpaakaan, jos jotain menee pieleen. Joku provo tämä aloitus toivottavasti on. Varsinkin, jos olet valmis abortoimaan lapsen sukupuolen perusteella. Kiinassa sellaista tehdään, ei Suomessa. Jos pelkäät, että sinun ja lapsen välille ei synny sidettä, jos hän on tyttö, niin olisin kyllä vahvasti suositellut hoitamaan ensin oman mielenterveytesi kuntoon, ennen kuin hankkiudut raskaaksi. Ilmeisesti olet kuitenkin jo raskaana, jos oikein ymmärsin, joten siinä mielessä vähän myöhäistä. Surullista, jos olet tosissasi tuon tekstisi kanssa.

    • Kauheaa

      Älä hanki lapsia vaan lähete neurologille.

    • ymmärrän täysin

      En minäkään tyttöä halunnut,mutta tyttö tuli. Ja helppo ja ihana tyttö onkin. Mutta seuraavaa lasta ei tule, ennen kuin sukupuoli on valittavissa.

      • Boy...

        Luojan kiitos että joku edes ymmärtää...


      • Miksi suosia poikia

        Tuskin tulee sukupuolen valitsemismahdollisuutta. Ja tuskin tyttö pikkuveljeä kiusakseen haluaisikaan. Raukka varmaan menettäisi kaiken huomion kun veli se rakkaampi ja suositumpi.


    • 4ewfag

      Et voi tehdä aborttia siinä vaiheessa enää, ainakaan sen syyn takia, kun sikiön sukupuoli saadaan selville. Minun pelkoni oli, että lapsi olisi edes terve.

    • liirumlaarum

      Jos mä saan tytön heitän sen roskiksee. iHQQQ

      • QQQx

        No varmaan ku ikää on 14v :D


      • En ymmärrä ajatustas
        QQQx kirjoitti:

        No varmaan ku ikää on 14v :D

        Siskoni vauva kuoli kohtuun raskauden puolessa välissä. Oli erittäin toivottu vauva. Vauvalta löytyi sairaus, joka voi sattumalta osua ihan kenen tahansa odottajan kohdalle.
        Kärsimme lapsettomuudesta 8 vuotta ja kävimme läpi kaikki hoidot.
        Sukulaismieheni lapsi sairastui vakavasti 5 vuotiaana ja on sairas koko lopun elämäänsä.

        Että mikäköhän se on tärkeintä? Kun on oikeasti suruakin olemassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      91
      7703
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      131
      3083
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      159
      1966
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      75
      1747
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      131
      1589
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      178
      1540
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      132
      1212
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      904
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      50
      834
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      794
    Aihe