Joulun aika Istanbulissa

Istanbul harika

Tekisi míeli mennä joulun aikoihin Istanbuliin, kun on noita vapaitakin. Paikka on tuttu, kerta olisi seitsemäs. Millaista kaupungissa on silloin? Jouluhässäkkää ei kaivatakaan. Kokemuksia kenelläkään? Suosituksia? Kelit nyt ovat silloin mitä ovat, Istanbul on ihana aina :)

2

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maukka

      Ei ole jouluhässäkkää, joulukuusia ja joulukoristeluja näkyy kyllä, mutta joulu unohtuu siellä kokonaan. Suosittelen.

    • Kabatasin kissa

      Ei ole jouluhässäkkää!!Sitä mentiin pakoon viime jouluna:ei siivouksia tai viimetipan hyasintteja...Jos tulee haiku olo ilman joulujuttuja voi mennä Nisantasiin kauppakaduille,siellä oli viime vuonna oikein tyylikkäät katukoristeet.
      Ilmat oli oikein hyvät,aurinkoista ja tuommoista 15 astetta päivällä,mut oli vissiin poikkeuksellista,luntakinhan voi tulla.Sisätiloissa erittäinkin lämmintä;Turkissa ei uskota palelemiseen..Niin ja kävimme Four Seasons-hotellissa iltapäiväviinillä,koska halusimme nähdä entisen vankilan muutettuna loistohotelliksi,ja siellä oli kauniisti posliinikahvikupeilla koristeltu kuusi;tämmöinen "jouluninhoaja" oli aivan,että jes,cool!
      Käveleminen ei hiosta,helle ei tuuperruta,kaikenkaikkiaan suurkaupungit ovat nautittavampia,kun lämpötila on alle 20 plusastetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe