Tekisi míeli mennä joulun aikoihin Istanbuliin, kun on noita vapaitakin. Paikka on tuttu, kerta olisi seitsemäs. Millaista kaupungissa on silloin? Jouluhässäkkää ei kaivatakaan. Kokemuksia kenelläkään? Suosituksia? Kelit nyt ovat silloin mitä ovat, Istanbul on ihana aina :)
Joulun aika Istanbulissa
2
498
Vastaukset
- Maukka
Ei ole jouluhässäkkää, joulukuusia ja joulukoristeluja näkyy kyllä, mutta joulu unohtuu siellä kokonaan. Suosittelen.
- Kabatasin kissa
Ei ole jouluhässäkkää!!Sitä mentiin pakoon viime jouluna:ei siivouksia tai viimetipan hyasintteja...Jos tulee haiku olo ilman joulujuttuja voi mennä Nisantasiin kauppakaduille,siellä oli viime vuonna oikein tyylikkäät katukoristeet.
Ilmat oli oikein hyvät,aurinkoista ja tuommoista 15 astetta päivällä,mut oli vissiin poikkeuksellista,luntakinhan voi tulla.Sisätiloissa erittäinkin lämmintä;Turkissa ei uskota palelemiseen..Niin ja kävimme Four Seasons-hotellissa iltapäiväviinillä,koska halusimme nähdä entisen vankilan muutettuna loistohotelliksi,ja siellä oli kauniisti posliinikahvikupeilla koristeltu kuusi;tämmöinen "jouluninhoaja" oli aivan,että jes,cool!
Käveleminen ei hiosta,helle ei tuuperruta,kaikenkaikkiaan suurkaupungit ovat nautittavampia,kun lämpötila on alle 20 plusastetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310569
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432281Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331071Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997