Englanninkielisiä päiväkoteja

sosionomi2

Fuengirolassa/sen lähistöllä?

8

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äiti + 2

      Kiddies school Torreblancan liikenneympyrän vieressä, suosittelen!!! Ihanat opettajat!!!! www.kiddiesschool.es, englannin lisäksi lapseni ovat oppineet myös hieman espanjaa. Käy ihmeessä paikanpáällä!

    • Emo en España

      Mun lapsi oli viimevuonna, nyt alotti eskarin, meni aina innoissaan, ihanat opettajat, suosittelen kaikille!! Niillä on kaikkia ihania teemajuttuja, ei ole pelkästään, että vahditaan lapsia..siellä todellakin puuhaillaan lasten kanssa, eivät pitkästy, oppivat englantia ja siinä sivussa myös espanjaa. Voisivat ottaa oppia Suomessakin!!! Gabi on ihan 10 !

    • sosionomi2

      puhutaanko näissä ihan englantia siis henkilökunta koska en osaa espanjaa..

      • torvi hoi

        Tää ei ole todellista. Ei kukaan ole noin torvi.

        JOS SE ON ENGLANTILAINEN PÄIVÄKOTI NIIN MITÄ SIELLÄ PUHUTTAISI? KIINAA???


      • jose**
        torvi hoi kirjoitti:

        Tää ei ole todellista. Ei kukaan ole noin torvi.

        JOS SE ON ENGLANTILAINEN PÄIVÄKOTI NIIN MITÄ SIELLÄ PUHUTTAISI? KIINAA???

        olipa terävä vastaus. olet todellinen järjen jättiläinen


    • ennemmin venäjää

      Eipä tietenkään vaan espanjalaisten spangliskaa, joka on enemmän andaluusia kuin enkkua. Todella olin pettynyt tarjontaan.

      • Emo en España

        ennemmin venäjää:lle, etpäs ole tainnut käydäkkáän, sillä vetäjät eivät ole espanjalaisia :) Vetäjä on myös englannin opettaja, joten puhuu kyllä englantia!


    • äiti + 2

      Lisään vielä sen verran, että jos olette täällä jonkun aikaa, kannattaa pienet viedä joko esp. kieliseen tai esim. just engl. kieliseen päiväkotiin ja ottaa kaikki hyöty muksuille tulevaisuutta varten, kyllä sitä aikanaan saa päntätä kielioppia, että oppii puhumaan muita kieliä, siksi tämä rannikko on rikkaus lapsille, voi valita muutakin kuin suomenkielistä palvelua, myöhemmin voi sitten laittaa suomalaiseen kouluun, jos haluaa, mutta onpahan lapsella jo hyvä kielitaito saavutettuna, eikä ole tämä koulu kallis, jos vertaat esim. muihin yksityis-tarhoihin. Suosittelen käymáän paikanpäällä ja katsomaan itse tilanteen, miltä tuntuu. Täällä kaikennäköiset kirjottelee asioista, mistä ei edes ole kokemusta ja se on aika ikävää, ihan elämäntapana mollata muita, enkä edelleenkään käsitä mitä sillä voittavat??? Meitä on moneksi..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      54
      6269
    2. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      65
      2733
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      18
      1854
    4. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      146
      1826
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1708
    6. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      18
      1690
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      28
      1470
    8. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1457
    9. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1196
    10. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1163
    Aihe