Fuengirolassa/sen lähistöllä?
Englanninkielisiä päiväkoteja
8
167
Vastaukset
- äiti + 2
Kiddies school Torreblancan liikenneympyrän vieressä, suosittelen!!! Ihanat opettajat!!!! www.kiddiesschool.es, englannin lisäksi lapseni ovat oppineet myös hieman espanjaa. Käy ihmeessä paikanpáällä!
- Emo en España
Mun lapsi oli viimevuonna, nyt alotti eskarin, meni aina innoissaan, ihanat opettajat, suosittelen kaikille!! Niillä on kaikkia ihania teemajuttuja, ei ole pelkästään, että vahditaan lapsia..siellä todellakin puuhaillaan lasten kanssa, eivät pitkästy, oppivat englantia ja siinä sivussa myös espanjaa. Voisivat ottaa oppia Suomessakin!!! Gabi on ihan 10 !
- sosionomi2
puhutaanko näissä ihan englantia siis henkilökunta koska en osaa espanjaa..
- torvi hoi
Tää ei ole todellista. Ei kukaan ole noin torvi.
JOS SE ON ENGLANTILAINEN PÄIVÄKOTI NIIN MITÄ SIELLÄ PUHUTTAISI? KIINAA??? - jose**
torvi hoi kirjoitti:
Tää ei ole todellista. Ei kukaan ole noin torvi.
JOS SE ON ENGLANTILAINEN PÄIVÄKOTI NIIN MITÄ SIELLÄ PUHUTTAISI? KIINAA???olipa terävä vastaus. olet todellinen järjen jättiläinen
- ennemmin venäjää
Eipä tietenkään vaan espanjalaisten spangliskaa, joka on enemmän andaluusia kuin enkkua. Todella olin pettynyt tarjontaan.
- Emo en España
ennemmin venäjää:lle, etpäs ole tainnut käydäkkáän, sillä vetäjät eivät ole espanjalaisia :) Vetäjä on myös englannin opettaja, joten puhuu kyllä englantia!
- äiti + 2
Lisään vielä sen verran, että jos olette täällä jonkun aikaa, kannattaa pienet viedä joko esp. kieliseen tai esim. just engl. kieliseen päiväkotiin ja ottaa kaikki hyöty muksuille tulevaisuutta varten, kyllä sitä aikanaan saa päntätä kielioppia, että oppii puhumaan muita kieliä, siksi tämä rannikko on rikkaus lapsille, voi valita muutakin kuin suomenkielistä palvelua, myöhemmin voi sitten laittaa suomalaiseen kouluun, jos haluaa, mutta onpahan lapsella jo hyvä kielitaito saavutettuna, eikä ole tämä koulu kallis, jos vertaat esim. muihin yksityis-tarhoihin. Suosittelen käymáän paikanpäällä ja katsomaan itse tilanteen, miltä tuntuu. Täällä kaikennäköiset kirjottelee asioista, mistä ei edes ole kokemusta ja se on aika ikävää, ihan elämäntapana mollata muita, enkä edelleenkään käsitä mitä sillä voittavat??? Meitä on moneksi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603489
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau612735Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.332120- 1301687
- 801583
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831544Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3681472- 971215
- 891125
On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle
Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou1951106