Molly Malone´s hki

tuparikansa

Koimme eilen hämmästyttävän ammattitaidotonta toimintaa kyseisessä ravintolassa.

Olimme varanneet pöydän 20 hengelle jo 2 vkoa aiemmin. Ravintolasta ei ikinä kuitenkaan vastattu sähköpostiin, joten h-hetken lähestyssä soitimme hyvissa ajoin päivällä ja varasimme pöydän puhelimitse. Meille luvattin loossi, ja sovimme myös että koska meitä on näin suuri ryhmä niin se tullaan lunastamaan klo 23.00 - 00.00 välisenä aikana.

Kun sitten pääsimme ravintolaan n. klo 23, meille ei oltu varattu pöytää vaikka varaus selkeästi näkyi varauskirjassa jota ravintolapäällikkö esitteli. Hän hätäpäissään alkoi kirjottamaan varauslappuja, ja häätämään muita asiakkaita pöydistä pois jotta sai meille paikan. Tietenkin pöytä ei ollut varaamamme loossi, ja sijaitsi kaiuttimen vieressä. Emme olleet tyytyväisiä.
Kävimme keskutelemassa ravintolapäällikön kanssa uudelleen ja hänilmoitti ettei ota vastuuta kyseisestä varauksesta.
Keskusteltuamme vielä lisää, hän ilmoitti jälleen menevänsä häätämään muita asiakkaita pöydistä pois, jotta saa meille uuden pöydän tyhjennettyä. Meidän mielestämme ei ollut kohteliasta ja oikein toisia asiakkaita kohtaan, että heidät häädettiin noin vain pöydästä pois, kun siinä ei selkeästi ollut varaus-kylttiä. Virhe ravintolan, ei muiden asiakkaiden.

Lopulta pitkällisten keskustelujen jälkeen ravintolapäällikön kanssa ja melkeinpä rautalangasta vääntäen ravintolapäällikkö ymmärsi että olimme hyvin pettyneitä. 20 henkeä kun ei mahdu noin vain samaan pöytään, ja olisi huomattavasti mukavampi ollut viettää iltaa niin, että koko ryhmä olisi saman pöydän äärellä.

Saimme ravintolapäälliköltä drinkki-liput pahoitteluna, mutta mietimme kyllä vakavasti ravintolan vaihtoa, koska olimme pettyneitä kyseisen ravintolan toimintaan. Millainen ravintolapäällikkö nostaa kädet ilmaan ja toteaa ettei ota vastuuta ravintolaan tehdystä varauksesta joka kaiken lisäksi näkyy heidän varauskirjassaan?!

7

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+15

      aika hankala tilanne muuttua yhtäkkiä pöydäksi. hienosta tittelistä huolimatta, kaveri on kuitenkin vaan töissä siellä, joten miksi ottais vastuuta yhtään mistään, kun kysymyksessä on todennäköisesti jonkun muun moka ja väsynyt hoitamaan muiden mokailuja. turha siinä on nöyristelemään ruveta.

      harmi juttu kuiteski

    • jatka valitusta

      Palautetta vaan ylemmälle taholle! Kyllä ravintolapäälikkö on vastuussa alaisistaan ja jos ei tähän pysty, on pian entinen ravintolapäälikkö! Selvitä hänen esimiehensä js vie asia eteenpäin. Näin jatkonkin kannalta suotavaa, ettei sama virhe toistu seuraavien varaajien kohdalla.

    • Kuulemma_transvestii

      Mollyn tanssilattia ja livelava vaihtoivat paikkaa. Tanssilattian tunnelma katosi, onneksi sentään livelavan tunnelma säilyi. (:

      • Kuulemma_transvestii

        Virhe on virhe ja kiukuttelun määrä tuossa kuulosti hieman ylitsevuotavalta, jos varaus oli ilmainen?

        Kenelle minun olisi pitänyt valittaa siitä,että olin erään asiakkaan mielestä transvestiitin näköinen?

        Lyhyehkö mies pilasi iltani.

        Eikä minulla ole edes valitusoikeutta, mitäs laittauduin yli.


      • Kuulemma_transvestii
        Kuulemma_transvestii kirjoitti:

        Virhe on virhe ja kiukuttelun määrä tuossa kuulosti hieman ylitsevuotavalta, jos varaus oli ilmainen?

        Kenelle minun olisi pitänyt valittaa siitä,että olin erään asiakkaan mielestä transvestiitin näköinen?

        Lyhyehkö mies pilasi iltani.

        Eikä minulla ole edes valitusoikeutta, mitäs laittauduin yli.

        Vielä sille lyhyelle herralle viesti.. Jos transvestiiteilla on kerran housut että sinne piilotetaan *** niin paikalla taisi housuja olla sisältöön katsomatta suurin osa. Eli.. Kaikki oli sitten transvestiittejä? :D

        Usein naisilla on housut ja pikkuhousut.
        Naiset ovat pukeutuneet niin vuosia.

        Olisin tietenkin voinut näyttää mitä minulla ei ollut piilossa. (:

        Suosittelen herralle Alice Millerin kirjoja, niin löytäisi syyt, mikä hänen elämänsä on pilannut.


    • IhmetteleeJoku

      Miten kaksikymmentä ihmistä ahdetaan muuten yhteenkään pöytään tai loossiin Mollyssä? Ehkä se alakerran pelikoneiden vierusta ja välikerroksen tilakaan eivät riitä, puhumattakaan yläkerrasta.

    • bukbhuk,

      Ymmärrän ton pettymyksen, mutta ei toi molly mikään tilausravintola ole... rähjänen irkkubub se on. Ei noista juottolapaikoista kannata varailla pöytiä, kun ne ei sellaseen toimintaan ole tottuneet,/suuntautuneet...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      8
      2082
    2. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      113
      1479
    3. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      120
      1195
    4. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      86
      1084
    5. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      205
      1056
    6. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

      Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
      Luterilaisuus
      66
      1035
    7. Unelma tilanne

      Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
      Ikävä
      67
      805
    8. Itsensä pidättely

      Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
      Ikävä
      76
      770
    9. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

      Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      691
    10. Iivarilla johtopäätösten aika

      Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös
      Kemijärvi
      36
      632
    Aihe