Meil on taas kohta tet- päivät tulossa, enkä oo viel päättäny mihin meen tettiin.. Antakaa jotain vinkkejä/hyvii paikkoja mihin vois mennä
Mikä TET- paikka?
......
81554
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
minä olin itse lastentarhassa ja siellä oli tosi kivaa.
sain olla lasten kanssa.
seurasin esim. eskari opetusta ja autoin lapsia tehtävissä; leikin lasten kanssa, siivosin, ulkoilin tein kaikkee kivaa.
sinne kannattaa mennä siis jos pidät lapsista..
onnee ettimiseen :)
opetushallituksessa
Tietenkin kannattaa yrittää johonkin sellaiseen paikkaan mistä tykkää ja mikä kiinnostaa.Näin ollen jos olet tehnyt työsi hyvin voi esim.viikonlopputyöt olla sen jälkeen mahdollisia kyseisessä paikassa.
Kannattaa hakee tietenkin sellaseen paikkaan mikä sua ite kiinnostaa. Esim: päiväkoti, kauppa, eläinkauppa.. Tai ihan mikä vaan tulee mieleen niin kannataa käydä sieltä kysäsemässä..
joo mä olin leipomassa pizaa oli kyllä ihn mukavaa
Tuskimpa pääsit leipomaan pitsaa mihinkään. Eivät omistajat voi luottaa ilam työsuhdetta oleviin alakoululaisiin. Et todellakaan ole tehnyt siellä mitään pizzaa
Ite olin kotipizzassa ja siellä saatiin joka päivä tehä itellemme pizzoja ilmaseks. Siis itsellemme, ei tietenkään asiakkaille.
menepäs silja linelle jos asut lähellä merta. tutun tutun tuttu oli kuulemma päässy siivoomaan laivareissulle saksaan.