Minulla on seksisuhde naimisissa olevan miehen kanssa. Meillä molemmilla on myös muita seksisuhteita. Tapailemme seksin merkeissä aina tämän ukkomiehen aikataulun mukaan, itse haluaisin ehkä enemmän. Huomaan tunteideni voimistuvan kerta kerralta häntä kohtaan. Rakastelumme on aivan taivaallista ja vastaavaa en koe kenenkään muun kanssa. Vaikka tämä kaikki on upeaa, minulle jää usein valtava kaipuu ja tyhjä olo, kun hän poistuu luotani. Tiedän, että hän ei ole valmis jättämään vaimoaan ja että ehkä minun tunteeni ovat syvemmät. Hänen kanssaan koen oloni vain niin helpoksi ja hyväksi. Haluan pitää hänet lähelläni, millä saan pidettyä tunteeni kurissa, enkä odota liikoja. Oppisin vain nauttimaan hetkistämme haluamatta sen enempää.
Rakastunut ukkomieheen
sinkku3
3230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pidähän varasi - ole valmis vain seksisuhteeseen, mutta älä riko sydäntäsi - ei ukkomies niin vain eroa. Joten vain seksiä - jos muuta kaipaat, hanki vapaa kumppani. Näissä asiossa pitää olla realisti ja sen realismin oppiminen on joskus hiton vaikeaa.. Puhun kokemuksesta. Joten hyväksy tilanne tai hylkää - valitetavan raaka todellisuus, mutta totta.
Tiedän myös, miltä tuntuu. Mutta kuten kantapään kautta kirjoitti , älä riko sydäntäsi, äläkä katkeroidu. Totuus kun on aivan muuta kuin tunnteet, tässäkin tapauksessa.
Niin makaa kuin petaa - ukkomiehen panopuuksi ryhtyvän on syytä muistaa, ettei se ukkomies mitään muuta tule ikinä haluamaankaan ja kaikki turhat lässytykset muusta on pelkkää sananhelinää... näin on ollut maailman sivu ja tulee olemaan.