Onko normaalia että mies tulee aina kotiin klo 21-22 7 pv:nä viikossa? Olen kyllästynyt tähän asiaan. Haluaa viettää aikaa kavereiden kanssa. Puhuminen ei auta.
miehen käytös
kyllästyttää
6165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei se ole normaalia jos oman kumppanin kanssa käy vain nukkumassa.
EI ole normaalia! Miehesi lienee nuori ja epäkypsä isäksi....
Ei hän enää nuoruudellaan voi ylpyeillä. Hän sanoi, että tilanne ei tule muuttumaan ikipäivinä eikä minun pidä kysellä häneltä mihin hän menee tai milloin tulee...hän kiukutteli, että en ole hänen äitinsä eikä minulla ole sen takia tuollaista oikeutta kysellä häneltä mitään. Sitten hän laskeskeli, montako tuntia viettää vuorokaudessa minun kanssani (siihen hän laski mukaan nukkumiseen käytetyt tunnit!). Esim lauantaisin hän piipahtaa kotona siinä klo 17-18 aikoihin. Muuten hän on menossa. En tiedä, pitäisikö ehdottaa paussia yhteiselämälle, että voi miettiä, mitä haluaa. En minä tällaista miestä ottanut aviopuolisokseni enkä halua tällaista elämää. Ja iltaisin hänellä on tapana uhkailla erolla ihan pikkujutuista ja olen ihan kurkkua myöten täynnä tuota erolla uhkailua, jonka mies itsekin on todennut olevan pelkkää sanahelinää. Mutta mitä perhe-elämää tämä on, kun mies tulee ja menee miten sattuu ja kun on kotona niin yleensä istuu netissä chattaamassa tai skypessä eikä taatusti tule kestämään vauvan itkua öisin (kun ei kestä minkäänlaisia ääniä tai häiriötä yöaikaan). Kyllä minulla on vahvasti sellainen aavistus, että tilanne ei tule muuttumaan ainakaan parempaan vauvan synnyttyä.
Voi kamalaa mikä mies! En kuuna päivänä kattelis tommosta miestä, olis joutunut liuskaan jo ajat sitten.
Hän ei kyllä arvosta sinua eikä teidän yhteistä perheelämää.
Mietin juuri tuossa, että parikymppisillä jätkillä on tommonen tuli persiin alla, kun miehelläsi on nyt. Häntä ei ihan selvästikkään kiinnosta viettää aikaa kanssasi, vaan kaikki omat jutut menee sinun edelle. Repesin nauruun, kun luin että hän myös laskee tunteja joita hän viettää sinun kanssa...hehe, voi morjens, on siinä kyllä niin itsekäs ja epäkypsä mies!!!! VAIHTOOOOON!
Sinulle minä toivotan jakasamisia ja paljon. Toivottavasti löydät paljon paremman miehen itsellesi, joka arvostaa ja rakastaa sinua!
Miehesihän poimii tuossa nyt rusinat pullasta. Hän haluaa olla sinkku ja varattu yhtä aikaa. Mennä miten huvittaa, mutta kuitenkin kotona odottaa vaimo, joka ilmeisesti myös pitää kodin kunnossa? Kätevää, eikö? Minä pistäisin sinuna kuule nyt miehen ihan selkä seinää vasten. Ilmoittaisin, että jos miestä ei kiinnosta kotonaolo tuon enempää, niin voi sitten olla siellä yksikseen, eli harkitsisin kyllä vakavasti eroa. Ovatko miehesi muut kaverit muuten sinkkuja vai perheellisiä? Epäilen, että osa ainakin taitaa olla sinkkuja, jos heillä on aikaa ja halua hengata noin paljon miehesi kanssa.
paitsi jos olette kämppiksiä, ettekä parisuhteessa.