JOSKUS POSITIIVISTAKIN

Ikävä huomata, että aina vaan me suomalaiset jaksamme kirjoitella mielipiteitä silloin, kun on negatiivista sanottavaa. Tämäkin "keskustelupaikka" on sangen negatiivinen. Asioita saa kritisoida, mutta näin hoitajana on mukava huomata suuresta juttujen joukosta silloin tällöin joku POSITIIVINENKIN kommentti. Ilolla lukee kuinka, joku kyselee laulun sanoja ja muuta sellaista. KIITOS KAIKILLE POSITIIVISILLEKIN !
2455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Totta, ei paljoa synny keskustelua myönteisistä asioista. Kyselin aiemmin toive hoitopaikasta, tuli kaksi vastausta ja lukioitakaan ei ollut paljoa. Itse olen kritisoinut päivähoitoon liittyvistä asioista, mutta on paljon hyvääkin.

Lapset ovat ihania, he antavat voimaa jaksaa jatkaa tätä työtä. Onneksi valtaosalla vanhemmista on vanhemmuus hanskassa, ja tajuavat vastuunsa ja ymmärtävät, että heidän lapsensa on vain yksi suuressa joukossa. Toki me hoitohenkilöstö otamme kunkin lapsen yksilönä huomioon, annamme aikaamme kullekin lapselle. Kun samaa lasta on monta vuotta hoitanut, on hienoa ollut seurata hänen kehitystään. Työ on palkitsevaa.

Minustakin olisi kiva lukea kivoja kokemuksia hoidosta.

Äänestä

Nämä palstat ovat sellaisia "tunteiden kaatopaikkoja", että tänne kirjoitellaan yleensä vain silloin kun niitä ongelmia tulee. Positiivinen palaute on helpompi antaa päin naamaa, joten sitä ei tulla tänne kirjoittamaan, ja joskus, kun sitä on joku kirjoittanutkin, tulee siihen vastaukseksi ainakin yksi ilkeämielinen kommentti siitä, kuinka tuo kirjoittaja ei tiedä, miten asia oikeasti on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HOITAJA34 kirjoitti:

Ikävä huomata, että aina vaan me suomalaiset jaksamme kirjoitella mielipiteitä silloin, kun on negatiivista sanottavaa. Tämäkin "keskustelupaikka" on sangen negatiivinen. Asioita saa kritisoida, mutta näin hoitajana on mukava huomata suuresta juttujen joukosta silloin tällöin joku POSITIIVINENKIN kommentti. Ilolla lukee kuinka, joku kyselee laulun sanoja ja muuta sellaista. KIITOS KAIKILLE POSITIIVISILLEKIN !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu